×

Kupiła bezdomnemu posiłek. Kiedy mężczyzna dał jej liścik, zrozumiała, jak bardzo mu pomogła

Ile jest osób na świecie, tyle różnych punktów widzenia oraz osobistych opinii. Czasami jednak warto pamiętać, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i nie powinno oceniać się innych ze względu na wygląd zewnętrzny, czy dziwne zachowanie.

O takich wartościach bardzo dobrze pamiętała Casey Fischer, która pewnego dnia, siedząc w popularnej w Stanach kawiarni, obserwowała, co dzieje się za oknem

Po drugiej stronie zobaczyła mężczyznę, który prosił innych o pomoc. Wyglądało jakby prosił o pieniądze, lecz mało kto zwracał na niego uwagę. Chwilę później bezdomny wszedł do kawiarni i z zawstydzeniem liczył, zaciśnięte w dłoni monety. Casey podeszła i zagadnęła mężczyznę, który początkowo bardzo chciał uniknąć rozmowy. Kiedy dziewczyna zauważyła, że w ręce bezdomnego znajduje się nie więcej niż $1, zadeklarowała się, że na swój koszt kupi mu kawę i bajgla. Po takim hojnym geście, bezdomny nie mógł odmówić i usiadł razem z Casey.

Miał na imię Chris i w swoim życiu przeszedł naprawdę trudne chwile

Ze względu na to, że był bezdomny bardzo często ludzie byli dla niego niemili i okrutni. Mało kiedy mógł liczyć na czyjąś pomoc. Przyznał się także, że ze względu na narkotyki zmienił się w osobę, której nienawidzi. Po śmierci matki chciał się zmienić i stać się kimś, z kogo jego mama byłaby dumna. Casey rozmawiała z Chrisem przez blisko godzinę, gdy nagle uświadomiła sobie, że musi wracać na zajęcia. Kiedy żegnała się z mężczyzną, ten powiedział jej żeby poczekała jeszcze chwilę. Bezdomny zebrał się na odwagę i na kawałku paragonu napisał do niej liścik. Jedyne co powiedział, to że przeprasza za 'drżące' pismo.

Casey otworzyła liścik i uświadomiła sobie, że to, co zrobiła, było czymś więcej niż kupieniem kawy i bułki. Było czymś więcej niż przyjacielską rozmową

Planowałem się dzisiaj zabić, ale dzięki tobie już tego nie chcę. Ślicznotko, dziękuje Ci.

Pamiętaj każdy zasługuje na szacunek i chwilę uwagi. Nawet drobny gest może komuś pomóc!

Może Cię zainteresować

zamknij