×

Ryba z ludzką szczęką. Plażowicze wpadli w panikę na widok dziwacznego stwora

Ryba z ludzką szczęką wywołała przestrach wśród plażowiczów. Nikt nie spodziewał się, że podczas urlopu przyjdzie mu stanąć twarzą w twarz z przerażającą kreaturą. Wkrótce na jaw wyszła prawda na temat niespotykanej ryby. Okazuje się, że może być niezwykle groźna.

Zaskakujące znalezisko

Wakacje to czas, w którym każdy marzy o zasłużonym wypoczynku od pracy. Okazuje się jednak, że nawet relaksując się na plaży, można nabawić się nie lada stresu. Grupa plażowiczów przekonała się, że to, co kryje w sobie woda bywa przerażające. Grupa Amerykanów wypoczywających nad oceanem nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy znalazła na brzegu rybę posiadającą uzębienie! Dopiero po zasięgnięciu języka okazało się, że stwór należy do gatunku sargus owczak. Jest to ryba, której cechę charakterystyczną stanowią zęby ułożone na kształt ludzkiej szczęki.

Niesamowite odkrycie miało miejsce w Północnej Karolinie. Plażowicz, który jako pierwszy natknął się na sargusa owczaka, opublikował zdjęcia okazu na Facebooku. Fotografia od razu zyskała wielką popularność i wywołała zainteresowanie wśród internautów. Złowiona sztuka ważyła nieco ponad 4 kg. Jest to stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę, że wspomniany gatunek dorasta nawet do 7 kg.

Scientific American uważa, że podobieństwo rybich zębów do ludzkiej szczęki wynika z faktu, że stworzenia te żywią się wszystkim, podobnie jak ludzie. Zazwyczaj zwierzęta te pływają w wodach przybrzeżnych Karoliny Północnej.

Ryba z ludzką szczęką

Post przedstawiający fotografie zadziwiającej ryby w krótkim czasie zyskał ogromną popularność. Wpis doczekał się kilkuset komentarzy oraz ponad tysiąca reakcji. Wielu internautów żartowało, że ryba posiada protezę zębów, pod którą zapewne znajduje się jej prawdziwe uzębienie. Ludzie pisali:

Znam ludzi, którzy chcieliby mieć tyle zębów.

Ktoś inny żartował:

Skąd pochodzi ta proteza?

To nie pierwszy raz, gdy plażowicze mają do czynienia z tak zaskakującym gatunkiem. W przeszłości podobnego odkrycia dokonano w Malezji. Wówczas okazało się, że sprawcą całego zamieszania jest rogatnica.

Gdzie można ją spotkać?

Sargus owczak najczęściej występuje na wschodnim wybrzeżu USA. Niekiedy pojawia się także w Zatoce Meksykańskiej. Rybę określa się mianem skazańca ze względu na charakterystyczne paski. Lepiej unikać łapania jej, ponieważ może boleśnie ugryźć. Naukowcy kilka lat temu opracowali zabawną zagadkę, która charakteryzuje gatunek sargus owczak.

Aby mnie złapać w słonej wodzie, potrzebujesz pozwolenia. Spędzam czas w pobliżu skał, raf, mostów i molo. Mówią, że jestem skazańcem, bo mam białe i czarne paski. Tak jak ty jem ostrygi i krewetki. Mam też zęby jak człowiek.

Morze kryje w sobie jeszcze ogrom tajemnic. Dwa lata temu pewien mężczyzna dokonał na plaży odkrycia wartego fortunę.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować