×

Rowerzysta z Łodzi potrącił w parku wózek z 3-miesięcznym dzieckiem. Chłopczyk wypadł na chodnik

Okres letni to czas, w którym z wielką chęcią ludzie jeżdżą na rowerach i oddają się tej przyjemności nie tylko na ulicy, ale i w parkach. Warto jednak pamiętać, że nie jesteśmy sami w miejskiej przestrzeni i każdego z nas obowiązują pewne zasady.

Rowery w parku

W parku na ulicy Pabianickiej w Łodzi 27-letnia mama postanowiła odpocząć ze swoim synkiem. I choć pogoda nie rozpieszczała, zdecydowała się na to, aby pospacerować. Nie miała nawet pojęcia, że miłe popołudnie skończy się dla niej i dziecka w szpitalu.

Urząd Stanu Cywilnego Łódź Górna N.JPG
By Novic84Praca własna, Domena publiczna, Link

Nieodpowiedzialna jazda

Gdy robiła już kolejne okrążenie, nagle pojawił się na ich drodze rowerzysta. 21-latek nie zachował bezpiecznej odległości i w czasie zakrętu uderzył w wózek z trzymiesięcznym dzieckiem. Mama nie była w stanie go utrzymać, co doprowadziło do tego, że chłopczyk wypadł z niego. Na miejscu szybko pojawiła się policja i pogotowie. Udało się ustalić, że młody rowerzysta jest sam ojcem 9-miesięcznego dziecka, co jeszcze bardziej zaskoczyło funkcjonariuszy. Zdecydował się na brawurową jazdę, nie zwracając uwagi na innych.

Na szczęście dziecku nic się nie stało, ale to akurat może zawdzięczać temu, że tego dnia było dość chłodno i 27-latka odpowiednio ciepło ubrała swojego synka. Skończyło się na sinikach. Jednak nie zmienia to faktu, że rowerzysta nie powinien w ten sposób poruszać się po parku, gdyż nie jest to tor wyścigowy, a miejsce, w którym spotykają się rodziny z dziećmi. Młody mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 100 złotych. Nie był pod wpływem alkoholu.

Może Cię zainteresować