×

53-latek potrącił 14-letniego chłopca. Miał 3 promile alkoholu w organizmie

Tragiczny wypadek w Sichowie Dużym w gminie Rytwiany. W sobotę tuż po godzinie 19.00 na jednym z tamtejszych skrzyżowań dróg lokalnych 53-letni kierowca forda fiesty potrącił jadącego na rowerze 14-latka, po czym otarł się o jadącą z naprzeciwka hondę. Walka o życie nastolatka trwała godzinami.

Potrącił jadącego na rowerze 14-latka. Chłopiec zmarł

Rannego nastolatka reanimowano przez dwie godzinny. I choć udało się przywrócić jego funkcje życiowe, jego stan wciąż był bardzo poważny. W walce o dalsze życie chłopca wciąż liczyła się każda kolejna minuta. 14-latek został przetransportowany do szpitala w Kielcach śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lekarze tam walczyli o jego życie. Niestety, około godz. 2 w niedzielę otrzymaliśmy informację, że chłopiec zmarł – powiedziała Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie

Potrącił jadącego na rowerze 14-latka

Policja

Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie

Na miejscu wypadku sprawca wypadku został przebadany alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzuty po tym, jak wytrzeźwieje.

To niepierwszy taki przypadek w ostatnim czasie w Polsce. W Sewerynówce w województwie lubelskim w miniony czwartek w godzinach popołudniowych inny 14-latek wjechał pod nadjeżdżający samochód. Chłopiec zmarł. Tym razem kierowca był trzeźwy.

Może Cię zainteresować