×

Tak Rosjanie pokazują Polskę w mediach – relacja rosyjskiej dziennikarki

Jak Rosjanie pokazują Polskę w mediach? Główny propagandzista Kremla chętnie zabiera głos na temat naszego kraju na antenie telewizji rosyjskiej. Na próżno szukać w jego słowach pozytywów. Dziennikarz przedstawia Polskę jako „kraj marionetkowy”, który „zakłamuje historię”.

Tak Rosjanie pokazują Polskę w mediach

Rosyjska dziennikarka z Biełsat TV, Masza Makarowa, była gościem specjalnym WP. Makarowa została zapytana o rosyjskiego dziennikarza, Władimira Sołowjowa.

Czy my w Polsce powinniśmy wsłuchiwać się w jego oszczerstwa? W to, w jaki sposób opowiada o nas i nam grozi? Czy powinniśmy traktować jego słowa poważnie?

– zapytał dziennikarz

W odpowiedzi Masza Makarowa zwróciła uwagę na fakt, że Sołowjow „ma bardzo dużo czasu na antenie w telewizji rosyjskiej, bo w trakcie trwania wojny zniknęły wszystkie programy rozrywkowe.

Zostało tylko pasmo tzw. informacyjne, to jest po prostu kłamstwo i propaganda. I oczywiście więcej czasu dostali ludzie typu Sołowjowa, czy inni prowadzący tzw. duży talk show, w których tematem głównym jest oczywiście Ukraina, ale również kraje, które Ukrainę wspierają. Polska w tych programach zawsze była celem.

Rosjanie pokazują Polskę w mediach
wp.pl

W tej propagandzie rosyjskiej, również w postach Dmitrija Miedwiediewa, Polska pojawia się jako kraj marionetkowy. Kraj, który jest tak naprawdę rządzony nie przez polskich polityków, ale przez Stany Zjednoczone, który jest jednym z najdawniejszych i właściwie najważniejszych wrogów ideologicznych dzisiejszej putinowskiej Rosji. Kraj, który zakłamuje historię i który nigdy w życiu – tak jak Dmitrij Miedwiediew napisał – nie powiedział prawdy o drugiej wojnie światowej

– przekazała Makarowa.

Rosjanie pokazują Polskę w mediach
Pxfuel
Wikipedia

Makarowa podzieliła się też radą dla polskiego społeczeństwa.

Myślę, że polska opinia społeczna powinna też bardzo zwracać uwagę na te kwestie historyczne, ponieważ pierwsza petycja, która się pojawiła po rozpoczęciu wojny w Rosji w takim środowisku samozwańczych historyków, to była petycja o demontaż polskich cmentarzy wojennych w Katyniu… Polska jest bardzo łatwym celem, bo ten temat od wielu lat pojawia się w telewizji propagandowej i Polska jest tematem drażliwym historycznie

– kończy rosyjska dziennikarka.

Polska przygotowuje się na atak Rosji? Rząd szykuje zmianę Konstytucji.

Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie: wp.pl (miniatura wpisu), www.pxfuel.com, pl.wikipedia.org

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij