×

11-letni chłopiec mieszka na ulicy razem z psem. Codziennie żebrze o pieniądze na ważny cel

Na ulicach Manili 11-letni chłopiec walczy o przetrwanie ze swoim psim towarzyszem u boku. Mały Rommel Quemenales i jego szczeniak Badji, są nierozłączni, mimo że znają się od miesiąca. Chłopczyk znalazł czworonoga na ulicy i zdecydował, że się nim zaopiekuje – nie miał serca go zostawić. Uznał, że podróżowanie w tandemie będzie zdecydowanie ciekawsze i na pewno radośniejsze.

Codzienna walka o przetrwanie

Życie na ulicy nie jest łatwe. Rommel wielokrotnie musi uciekać przed innymi bezdomnymi, którzy próbują zabrać jego dobytek. Nierzadko starają się go okraść, zwłaszcza gdy śpi. W tych momentach Badji jest świetną pomocą, ponieważ przegania nieproszonych gości głośnym szczekaniem i warczeniem.

Proszę o pieniądze, żeby mieć na jedzenie i picie. Często stoję pod wysokimi budynkami, w których pracują bogaci ludzie. Czasem dostaję od nich więcej. Zacząłem zbierać pieniądze, gdy skończyłem 10 lat, a dziś mam 11.

Śmiech przez łzy

Mimo ubóstwa i ciężkiego życia, 11-latek uważa, że jest szczęśliwy, a zawdzięcza to pieskowi. Niemal każdego dnia grają w chowanego lub biegają po ulicach. To właśnie dzięki takim chwilom Rommel zapomina, że musi za chwilę prosić o pieniądze na jedzenie…

Jak do tego doszło?

Kilka lat temu jego rodzice rozstali się i zostawili go wraz z rodzeństwem. Jego młodszy brat zaginął na ulicy – nie mogli go odnaleźć. Próbowali przez kilka tygodni, ale nie przynosiło to efektów. Rodzeństwo Rommela żyje na ulicy w prowincji Bulacan. Ilekroć 11-latek nie ma siły na to, aby prosić o pieniądze, jedzie autobusem do sióstr i braci. Niestety te podróże nie są bezpieczne i zawsze są pełne przygód, a wszystko przez to, że przewożenie psów w autobusach na Filipinach jest zakazane. Właśnie z tego powodu Badji zawsze podróżuje w ukryciu. Jeżeli jednak kierowca zorientuje się, że jest z nim pies, Rommel musi opuścić pojazd.

Wielkie marzenie

Wszystkie pieniądze, które chłopiec zbiera, odkłada w jednym celu. Marzy mu się powrót do szkoły i bardzo chciałby się dalej uczyć. Chce zostać aktorem, aby móc pomóc nie tylko sobie, ale i rodzeństwu. O wzruszającej historii Rommela i jego pieska ludzie dowiedzieli się z Facebooka. Jakimś cudem zdjęcie 11-latka z czworonogiem trafiło do sieci i poruszyło ludzi. Widać na nich chłopca, który leży na kartonach i obejmuje swojego psa. Szybko informacja o tej dwójce dotarła także do lokalnej prasy i telewizji. Powstał krótki film o Rommelu, który zobaczył znany aktor Tom Rodriguez. Postanowił pomóc chłopcu! Z jego pomocą Rommel wraca do szkoły… a przy jego boku jest Badji.

Nie zrezygnował z przyjaciela i ze swoich marzeń związanych z nauką. Wzruszająca historia!

Opublikowany przez Marię Kabs Poniedziałek, 25 maja 2015

Polecane

Może Cię zainteresować