×

Rodzice zamordowali 5-letnią córkę. Jej ciało znaleziono na śmietniku

Makabryczna zbrodnia w Syrii. Organizacje pozarządowe informują, że rodzice zamordowali 5-letnią córkę, ponieważ w ich mniemaniu dziewczynka została pohańbiona – nieznany sprawca porwał ją i zgwałcił. Ciało dziewczynki porzucono na śmietniku…

Zabijają, żeby „zmyć hańbę”

Mamy XXI wiek. Mimo to nadal dochodzi do tzw. zbrodni honorowych, czyli takich, które mają „zmyć hańbę” z rodziny. Ofiarami zbrodni najczęściej padają dziewczynki i kobiety, które nie tylko w niczym nie zawiniły, ale same zostały potwornie skrzywdzone. Ich oprawcy to członkowie najbliższej rodziny… Chociaż trudno w to uwierzyć, postrzegają morderstwo jako jedyne wyjście z sytuacji.

Syria już dekadę temu zwiększyła ponad dwukrotnie karę dla sprawców tzw. zabójstw honorowych, ale to nie rozwiązało problemu. Aktywiści podkreślali, że kary dla zabójców nadal są zbyt niskie. Czy mieli rację? Każda historia podobna do tej udowadnia, że tak.

Rodzice zamordowali 5-letnią córkę

27 stycznia w Manbij (północna Syria) w kontenerze na śmieci odnaleziono ciało 5-letniej dziewczynki, która zaginęła kilka miesięcy wcześniej. 18 listopada 2021 roku nieznany sprawca porwał dziewczynkę, a potem ją zgwałcił. Według Dailymail, do ataku doszło w rejonie Al-Shahba. Co wydarzyło się potem?

Jak donoszą organizacje pozarządowe, to rodzice mieli zamordować pięcioletnią córeczkę. Prawdopodobnie uznali ją dziewczynkę pohańbioną, a zabijając chcieli „zmyć hańbę” z rodu.

Rodzice dziewczynki wszystkiego się wypierają, ale wszelkie ślady wskazują na ich winę. Trwa śledztwo w tej sprawie. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, 5-letnia Eida przed śmiercią przeszła przez prawdziwe piekło. Przez wiele dni dziewczynka była głodzona i bita.

Była brutalnie skatowana, dopóki nie została zabita strzałami z karabinu. Przez więcej niż jedną osobę

– przekazał rzecznik organizacji.

Według aktywistów, każdego roku w Syrii 150-200 kobiet jest zabijanych przez krewnych w celu „zmazania hańby rodziny”. Do większości tego typu mordów dochodzi na terenach wiejskich.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować