×

Rodzice wybrali imię dla dziecka. Wywołało to rodzinny konflikt

Rodzice wybrali imię dla dziecka, które nie spodobało się reszcie rodziny. Doprowadziło to do konfliktu. Teraz młoda matka musi znosić przykre komentarze.

Rodzice wybrali imię dla dziecka

Wielu rodziców przyznaje, że nadanie imienia dla dziecka wcale nie jest prostym zadaniem. Wybór tego idealnego niesie ze sobą wiele dylematów nawet już po narodzinach maluszka. Nic w tym dziwnego. Według psychologów to właśnie imię odzwierciedla nasz charakter i osobowość.

Niekiedy nasza ostateczna decyzja dotycząca imienia dla swojej pociechy może spotkać się z krytyką najbliższych osób. Przekonała się o tym jedna z użytkowniczek forum Kafeteria, która swojej córce nadała imię Konstancja. Według kobiety jest to piękne i eleganckie imię.

Jednak rodzice młodej matki sceptycznie podeszli do tego wyboru. Teraz kobieta musi znosić przykre komentarze i krytykę ze strony osób, które kocha najbardziej na świecie. Jak napisała na forum Kafeterii:

Postanowiliśmy, że nadamy córce na imię Konstancja. Podoba nam się, pięknie brzmi, pasuje do nazwiska i ma to coś. I się zaczęło! „A jak to zdrobnić, wybierzcie coś prostszego, np. Helena, bo sąsiadki córka tak ma na imię. Dzieci będą się śmiały! Przecież tak się dzieci teraz nie nazywa!” – Co z ludźmi jest nie tak?

Rodzice wybrali imię dla dziecka
Pixabay

Kobieta nie jest osamotniona

Znaczna część użytkowników forum zgadza się z młodymi rodzicami i popiera ich wybór dotyczący imienia dla ich córeczki.

Konstancja to przepiękne imię. Takie dostojne, a zarazem delikatne i kobiece. Strasznie zacofana ta twoja rodzina. Nie zwracaj na nich uwagi. Jak się urodzi, to się przyzwyczają do imienia.

– czytamy w odpowiedzi pod wpisem młodej matki.

Wiele osób pod wątkiem podzieliło się podobnymi historiami. Okazuje się, że rodzice w znacznym stopniu wpływają na wybór imienia dla dziecka.

My wybraliśmy imię Sergiusz. Też się nas czepiali.

U mnie też wszyscy kręcili nosami na Tobiasza i Marcela, po fakcie przywykli.

Czy podczas wyboru imienia dla dziecka powinniśmy kierować się zdaniem rodziny? Co o tym myślicie?

Rodzice wybrali imię dla dziecka
Pixabay

Zgodnie z danymi z GUS, w 2018 i 2019 roku najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek były: Zuzanna, Julia i Maja. Z kolei chłopcom najczęściej nadawano imiona Antonii, Jakub i Jan. Warto też zapoznać się z listą zakazanych imion dla dzieci.

Źródła: kobieta.wp.pl
Fotografie: Pixabay, www.pxfuel.com

Może Cię zainteresować

zamknij