×

Jakie imiona przynoszą szczęście i bogactwo? Warto je nadać dziecku

Zastanawiasz się, jakie imię nadać dziecku? A może sam jesteś szczęśliwym posiadaczem któregoś z nich? Te imiona przynoszą szczęście i bogactwo. Osoby, które je noszą, przyciągają to, co dobre i z łatwością osiągają sukces.

Wróżba na późniejsze życie

Rodzice zazwyczaj długo się wahają, zanim wybiorą imię dla dziecka. Tak naprawdę dopiero po kilkunastu latach okazuje się, czy był to dobry wybór… czy imię pasuje do danej osoby, do jej charakteru, czy podoba się właścicielowi. A co, jeśli nie możemy się zdecydować i żadne konkretne imię nie przychodzi nam do głowy? Czy istnieją imiona, które — obiektywnie rzecz biorąc — po prostu są dobrym wyborem?

Dziś wielu rodziców wybiera imiona, podążając za trendami, a nierzadko szukając też inspiracji za granicą. Kiedyś nadawanie imienia pełniło magiczne funkcje i stanowiło wróżbę na późniejsze życie. Dlatego przywiązywano większą uwagę do tego, jakie jest znaczenie imion.

Według legend są takie imiona, które przynoszą szczęście w życiu. Osoby, które je noszą, radzą sobie z problemami i rzadko mają powody do niezadowolenia. Osiągają wiele sukcesów i szybko pokonują wszelkie przeciwności.

Te imiona przynoszą szczęście i bogactwo
Pixabay

Jakie imiona przynoszą szczęście?

Nie masz pomysłu na imię dla dziecka? A może chcesz sprawdzić, czy należysz do grona szczęśliwców? Oto lista imion żeńskich i męskich, które, według legend przynoszą szczęście.

Żeńskie imiona, które przynoszą szczęście:

  1. Edyta: wywodzi się z języka starogermańskiego. To piękne imię składa się z dwóch członów: jeden z nich oznacza „pomyślność, szczęście, dobrobyt”, a drugi „walkę”. Imię Edyta może więc oznaczać: ta, która przynosi szczęście w walce. W języku germańskim imię Edyta ma podobne znaczenie: to kobieta „dzielna” i „zamożna”.
  2. Beata: to nieco zapomniane i niedoceniane imię wywodzi się z języka łacińskiego. Oznacza kogoś „błogosławionego” oraz „szczęśliwego”. Kobietom o tym imieniu sprzyja los.
  3. Felicja: pochodzi od słowa „felix”, które oznacza „szczęście, łaskawość i życzliwość”.
  4. Olga: wywodzi się z języka wschodniosłowiańskiego i oznacza osobę, która cieszy się szczęściem i pomyślnością.
  5. Faustyna: to rzadko spotykane i niezwykłe imię. Oznacza „błogi”, „pomyślny”.

Męskie imiona, które przynoszą szczęście:

  1. Feliks: męski odpowiednik imienia Felicja. Zwiastun pomyślnego i szczęśliwego życia.
  2. Aleksander: wywodzi się z języka greckiego. Oznacza osobę, która troszczy się o innych i potrafi stanąć w ich obronie.
  3. Edmund: jest to imię pochodzące z języka angielskiego. Oznacza „obrońcę dobra” i „sprawującego opiekę”. W przeszłości to imię nosiło wielu świętych oraz monarchów.
  4. Jerzy: imię wywodzi się z języka greckiego, a jego znaczenie to „pracownik ziemny”. Historia pokazuje, że imię to nosiło wielu ludzi odnoszących sukcesy.
  5. Ryszard: imię pochodzi z języka germańskiego. Oznacza człowieka „potężnego i bogatego”.
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij