×

Robert Lewandowski zawieszony za kartki. Poważny problem Bayernu Monachium

Robert Lewandowski zawieszony za kartki! Wygląda na to, że Bayern Monachium popadł w tarapaty. Trener Hansi Flick nie ukrywa, że jest mocno poirytowany całą sytuacją. W najbliższym ligowym meczu zabraknie również innego czołowego zawodnika Bawarczyków.

Robert Lewandowski zawieszony za kartki

W sobotnim meczu Bundesligi Bayern pokonał Bayer Leverkusen 4:2, zbliżając się tym samym do tytułu mistrzowskiego. Do sukcesu przyczynił się również Robert Lewandowski, który strzelił swojego 30 ligowego gola w sezonie. Ten wynik stawia Lewandowskiego na mocnej pozycji w wyścigu o koronę strzelców. Za polskim piłkarzem jest Timo Warner, który na koncie ma o 5 bramek mniej.

Ale radość z wygranej i kolejnego zdobytego gola przyćmił fakt, że Lewandowski zarobił kolejną żółtą kartkę. To już piąte upomnienie w sezonie. Tym samym spełniły się wcześniejsze prognozy fanów sportu… Robert Lewandowski został zawieszony za kartki.

W 31. minucie meczu Polak obejrzał kolejny żółty kartonik w sezonie, tym razem za faul w środku pola.

Bayern Monachium w opałach

Jak podaje magazyn „Kicker” w tym sezonie już czterech piłkarzy Bayernu Monachium pauzowało za żółte kartki. To Jerome Boateng, Thiago, Pavard i Kimmich. Teraz do listy dołączył również Robert Lewandowski. Piłkarz nie będzie mógł zagrać w meczu z Borussią M-G.

Na murawie zabraknie również najlepiej podającego piłkarza sezonu – Thomasa Mullera. Powód? Ten sam, co w przypadku Lewandowskiego. Muller otrzymał żółtą kartkę zaledwie osiem minut po swoim koledze z drużyny.

Sytuacja zirytowała szkoleniowca Bayernu. Trener Hansi Filck przyznał, że drużyna stoi przed nie lada wyzwaniem. Ale są również pozytywy – szansę dostaną inni piłkarze.

Sprawdzimy dwóch innych graczy przeciwko Moenchengladbach, co również jest dobre. A Lewandowski i Muller mogą grać na pełnym gazie przeciwko Eintrachtowi Frankfurt przez całe 90 minut.

– powiedział Flick.

Wspomniany mecz odbędzie się w środę, a Lewandowski i Muller będą mogli w nim uczestniczyć, ponieważ kartki z Bundesligi nie liczą się podczas gry o Puchar Niemiec.

W swojej dotychczasowej karierze sportowej, Lewandowski tylko raz musiał pauzować ze względu na żółte kartki. Było to w sezonie 2016/2017.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter