×

Rekordowo duży komar przywędrował z USA! Specjaliści alarmują, że jest bardzo niebezpieczny

Rekordowo duży komar budzi postrach w okolicy! Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych owadów, czy jest niebezpieczny? Skąd przywędrował? Nigdy wcześniej go tam nie widzieli!

Rekordowo duży komar

Komar gigant znaleziony przez Ezequiela Lobo jest kilka razy większy od przeciętnego owada. Mężczyzna natrafił na niego w Cordobie w Argentynie. Jest to pierwszy raz, gdy w tym rejonie spotkano tego typu komara.

Jak się okazuje, rekordowo duży komar wleciał przez okno do jednego z mieszkań Argentyńczyka. Widzący go mieszkańcy byli przerażeni. Ezequiel Lobo, znalazca „giganta”, opublikował jego zdjęcie na Twitterze.

Ogromny rozmiar insekta sprawił, że fotografia błyskawicznie rozeszła się w Internecie i cały świat zastanawia się, co to za gatunek. Argentyńczyk podpisał fotografię słowami:

Spójrzcie na rozmiar tego komara, który wleciał właśnie przez moje okno. Albo pochodzi z Czarnobyla albo właśnie się okazało, że jestem w grze Jumanji

Wśród internautów pojawiły się opinie, że jest to gatunek psorophora ciliata. Czy faktycznie?

rekordowo duży komar
Twitter

Owad jest bardzo groźny

Momentalnie zgłosiło się kilka osób, które twierdziły, że widziały już komary tej wielkości. Tyle że nie w Argentynie, lecz we wschodniej części USA.

Ekspert w tej dziedzinie, Micheale Reiskind stwierdził, że ten typ owada jest stosunkowo często spotykany w miejscach, które nawiedziła powódź. Zaznaczył, że ukąszenie insekta jest bardzo bolesne i może się wiązać z zarażeniem chorobą przenoszoną przez owady.

Różne gatunki komarów są odpowiedzialne za przenoszenie wielu, śmiertelnie niebezpiecznych schorzeń. Należą do nich: żółta gorączka, denga, japońskie zapalenie mózgu czy leiszmaniozy.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij