×

Dramatyczny poranek! Tak gigantycznej liczby zgonów jeszcze nie było w 4. fali

Czwarta fala koronawirusa szaleje w Polsce. Niestety, statystyki mówią same za siebie. Padł przerażający rekord zgonów liczonych w ciągu jednej doby. Dziś w rozmowie z radio Zet, rzecznik Rządu, Piotr Müller nie miał wątpliwości, że padł kolejny rekord.

„Mamy ponad 24 tys. osób, które są zakażone. Ponad 660 osób zmarło”

Takie zdanie mogliśmy usłyszeć dziś w porannej audycji radia Zet. Według danych, które posiada Piotr Müller, większość z tych osób nie była zaszczepiona. Tak przerażająca ilość zgonów to efekt ostatnich tygodni, w których kumulowały się liczby zachorowań.

Dziennikarz zapytał rzecznika, czy brak szczepień wpływa na liczbę zgonów.

„W przytłaczającej większości tak. To trzeba wprost i twardo powiedzieć. Jedyny naukowy sposób, który jest w tej chwili znany to szczepienia i szybka reakcja, kiedy się zachorowało” – odpowiedział w rozmowie z radiem ZET, Piotr Müller

Rzecznik Rządu: wariant Omikron koronawirusa „jest bez wątpienia w Polsce”

Nowy wariant koronawirusa budzi postrach na całym świecie. Jak poprzednie mutacje, przedostaje się na inne kontynenty. Wczoraj chińskie służby saitarne odnotowały pierwszy przypadek zakażenia Omikronem w Chinach kontynentalnych.

„To jest na bieżąco badane, nie wiem, czy w tej chwili jest już potwierdzony pierwszy przypadek. Natomiast genotypy wszystkich zachorowań są na bieżąco monitorowane przez kilka laboratoriów w Polsce i bez wątpienia na terenie Polski jest już ta odmiana, tu nie ma co się łudzić” – tłumaczył Rzecznik

U osób zarażonych tym wariantem można zaobserwować takie objawy jak: ból głowy, gorączka, pogorszenie samopoczucia, zmęczenie, kaszel, zaburzenie lub osłabienie zmysłu węchu oraz smaku.

Może Cię zainteresować

zamknij