×

Urodziła się bez narządów rodnych. Wszystko przez chorobę, na którą cierpi 1 na 5000 kobiet

Zespół Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera to choroba, o której wie niewiele osób. Kobiety, zmagające się z nią, niechętnie dzielą się swoimi problemami. Zespół ten charakteryzuje się głównie wrodzonym brakiem pochwy oraz macicy.

Rebekah Knight z Irlandii Północnej o swojej chorobie dowiedziała się przypadkiem, gdy miała 18 lat

Kiedy kobieta nie doczekała się pierwszej miesiączki, zaniepokojona udała się do lekarza. Tam usłyszała diagnozę – zespół Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera. Wiadomość zupełnie nią wstrząsnęła. Do tej pory sądziła, że po prostu rozwija się wolniej niż rówieśniczki.

What a special day, a moment I thought only existed in my dreams

Opublikowany przez Rebekah Knight Środa, 21 marca 2018

Z chorobą MRKH zmaga się jedna spośród 5 tysięcy kobiet. Brak szyjki macicy, pochwy i macicy decyduje także o bezpłodności

Właśnie to najbardziej wstrząsnęło Rebekah. Była załamana, kiedy dowiedziała się, że nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Nie była w stanie uwierzyć, że coś takiego przytrafiło się właśnie jej. Diagnoza była jednak dopiero początkiem.

Opublikowany przez Rebekah Knight Czwartek, 31 sierpnia 2017

Lekarze poinformowali młodą kobietę, że konieczna jest rekonstrukcja pochwy, która umożliwi jej normalne funkcjonowanie

Rebekah dowiedziała się także, że ma tylko jedną nerkę. Po szeregu zabiegów i badań młoda kobieta spogląda w przyszłość z optymizmem. Jak sama mówi, ciężkie chwile pomogła jej przetrwać wiara i modlitwy kościelnej grupy.

Opublikowany przez Rebekah Knight Piątek, 25 sierpnia 2017

Dziś Rebekah ma 25 lat. Choć nie jest z nikim związana, nie traci nadziei i czerpie radość z życia

Kobieta wierzy, że znajdzie drugą połówkę pomimo swojej choroby. Cieszy się, że są także inne opcje, które pozwolą jej zostać matką. Mówi, że nie pozwoli, by MRKH powstrzymało ją przed czymkolwiek.

Mimo trudnych chwil, Rebekah uczy się żyć ze swoją przypadłością. Choć nie jest łatwo, każdy musi stoczyć jakąś walkę

Opublikowany przez Rebekah Knight Środa, 7 marca 2018

Młoda kobieta mimo wstydu dzieli się swoją historią, by wesprzeć inne chore i dodać im otuchy. Po latach ukrywania się, w końcu postanowiła zabrać głos. Dla Rebekah jest to także pewnego rodzaju terapia.

Może Cię zainteresować