×

Piróg ostro zareagował na propozycję TVP. Swoim gestem uraził znajomych

Taneczne show cieszą się w Polsce dużą popularnością. Nie ma się więc co dziwić, że już 2 marca na antenie TVP ruszy nowe show pt. „Dance, dance, dance”. Dziś już wiadomo, że w programie wystąpią celebryci, którzy odtworzą tańce znane z popularnych teledysków. Oceniać z kolei będzie ich trzyosobowe jury, w skład którego wchodzić będzie Ida Nowakowska, Ewa Chodakowska i Robert Kupisz. Program poprowadzi natomiast dobrze znany wszystkim duet: Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan.

Zachętą dla widzów ma być fakt, że produkcję określa się jako „najnowocześniejsze show taneczne na świecie”. Zapowiada się emocjonująco, prawda?

Kontrowersyjna odpowiedź Michała Piróga na zaproszenie do programu

Do uczestnictwa w show „Dance, dance, dance” został zaproszony m.in. polski tancerz, choreograf, prezenter telewizyjny, Michał Piróg. 39-latek postanowił pokazać, co myśli o zaproszeniu, poprzez wpis w mediach społecznościowych.

Kiedy publiczna pyta, czy zatańczę #dance #dance #dance ja odpowiadam… TAK, ALE TYLKO na waszej pożegnalnej imprezie #tvp

Na tym jednak nie zakończył wypowiedzi. Kiedy przyjrzymy się wpisowi bliżej, w jednym z komentarzy możemy przeczytać, że swój gest dedykuje nie tylko Telewizji Polskiej, ale także tym, którzy biorą udział w tanecznym show.

Reakcja fanów

Taka odpowiedź na zaproszenie i gest, który pokazał adresatom Michał Piróg na zamieszczonym zdjęciu, bardzo zniesmaczyła jego fanów. Wielu z nich zarzucało Pirógowi, że sam nawołuje do tolerancji, a tymczasem szerzy nienawiść.

Bo prawicę można obrażać, a lewaków nie. To jest właśnie… logika i zakłamanie – zarzuciła mu jedna z internautek

I niby wszyscy podpisują się pod inicjatywą #stopnienawiści, a później tak jak ty szczują innych. Po co nakręcać spiralę nienawiści?„, „Namawiasz do szacunku dla homoseksualistów, a sam go nie masz” – czytamy

Na odpowiedź prezentera nie trzeba było długo czekać. Odpisał już kilka godzin później:

Posmutniałem, kiedy przeczytałem pod poprzednim postem, że zarzuca się mi mowę nienawiści, która jest mylona z moim niezbywalnym prawem do bojkotowania placówek, organów i instytucji, z których obecną polityką się nie zgadzam. Nie interesuje mnie również moralność innych osób, jak i ich przekonania lub ich brak. Każdy w wolnym kraju może robić, co chce. To trochę jak z tolerancją… Nie można, będąc tolerancyjnym, akceptować przejawów dyskryminacyjnych czy wandalizmu lub przestępstwa tylko dlatego, że jest się tolerancyjnym – podsumował Michał Piróg

Dodatkowo Michał Piróg w jednym z komentarzy wyznał, że wybiera pracę w TVN, bo w przeciwieństwie do TVP, „nikt nie mówi mu, co ma myśleć”.

Reakcja Idy Nowakowskiej

Do słów prezentera postanowiła odnieść się także tancerka, zarazem jurorka programu „Dance, dance, dacne” Ida Nowakowska, która od lat przyjaźni się z Pirógiem. Przyznała, że zupełnie nie rozumie reakcji kolegi, bo przecież sam „kocha taniec”.

Chcemy zrobić fajny show taneczny i o to w tym chodzi. Ja żyję tańcem i chcę robić wszystko przez pryzmat tańca. Jak kocham Michała, to uważam, że to nie miało sensu, bo po co pokazywać komukolwiek środkowy palec. Z wielką chęcią zaproszę go na kawę i sobie o tym pogadamy. Uwielbiam rozmowy i dyskusje na temat polityki, bo przecież na tym polega demokracja. Mój tata walczył całe życie o wolność słowa, myśli i własnych opinii. Już mieliśmy taki czas w Polsce, że każdemu nakazywano myśleć tak samo. Nie chcemy do tego wracać – mówiła Ida

Kto weźmie udział w show telewizyjnej Dwójki?

Wiadomo już, że do grona uczestników z pewnością nie dołączy Michał Piróg. Póki co wiadomo, że w programie wystąpi trenerka personalna i była uczestniczka „Tańca z gwiazdami” Katarzyna Dziurska z partnerem, Emilianem Gankowskim. Para już teraz mocno promuje swój udział w programie w mediach społecznościowych. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak trzymać za nich kciuki!

Co myślicie o reakcji Michała Piróga na zaproszenie do programu? Waszym zdaniem prezenter przesadził?

Może Cię zainteresować