×

Piróg ostro zareagował na propozycję TVP. Swoim gestem uraził znajomych

Taneczne show cieszą się w Polsce dużą popularnością. Nie ma się więc co dziwić, że już 2 marca na antenie TVP ruszy nowe show pt. „Dance, dance, dance”. Dziś już wiadomo, że w programie wystąpią celebryci, którzy odtworzą tańce znane z popularnych teledysków. Oceniać z kolei będzie ich trzyosobowe jury, w skład którego wchodzić będzie Ida Nowakowska, Ewa Chodakowska i Robert Kupisz. Program poprowadzi natomiast dobrze znany wszystkim duet: Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan.

Zachętą dla widzów ma być fakt, że produkcję określa się jako „najnowocześniejsze show taneczne na świecie”. Zapowiada się emocjonująco, prawda?

Kontrowersyjna odpowiedź Michała Piróga na zaproszenie do programu

Do uczestnictwa w show „Dance, dance, dance” został zaproszony m.in. polski tancerz, choreograf, prezenter telewizyjny, Michał Piróg. 39-latek postanowił pokazać, co myśli o zaproszeniu, poprzez wpis w mediach społecznościowych.

Kiedy publiczna pyta, czy zatańczę #dance #dance #dance ja odpowiadam… TAK, ALE TYLKO na waszej pożegnalnej imprezie #tvp

Na tym jednak nie zakończył wypowiedzi. Kiedy przyjrzymy się wpisowi bliżej, w jednym z komentarzy możemy przeczytać, że swój gest dedykuje nie tylko Telewizji Polskiej, ale także tym, którzy biorą udział w tanecznym show.

Reakcja fanów

Taka odpowiedź na zaproszenie i gest, który pokazał adresatom Michał Piróg na zamieszczonym zdjęciu, bardzo zniesmaczyła jego fanów. Wielu z nich zarzucało Pirógowi, że sam nawołuje do tolerancji, a tymczasem szerzy nienawiść.

Bo prawicę można obrażać, a lewaków nie. To jest właśnie… logika i zakłamanie – zarzuciła mu jedna z internautek

I niby wszyscy podpisują się pod inicjatywą #stopnienawiści, a później tak jak ty szczują innych. Po co nakręcać spiralę nienawiści?„, „Namawiasz do szacunku dla homoseksualistów, a sam go nie masz” – czytamy

Na odpowiedź prezentera nie trzeba było długo czekać. Odpisał już kilka godzin później:

Posmutniałem, kiedy przeczytałem pod poprzednim postem, że zarzuca się mi mowę nienawiści, która jest mylona z moim niezbywalnym prawem do bojkotowania placówek, organów i instytucji, z których obecną polityką się nie zgadzam. Nie interesuje mnie również moralność innych osób, jak i ich przekonania lub ich brak. Każdy w wolnym kraju może robić, co chce. To trochę jak z tolerancją… Nie można, będąc tolerancyjnym, akceptować przejawów dyskryminacyjnych czy wandalizmu lub przestępstwa tylko dlatego, że jest się tolerancyjnym – podsumował Michał Piróg

Dodatkowo Michał Piróg w jednym z komentarzy wyznał, że wybiera pracę w TVN, bo w przeciwieństwie do TVP, „nikt nie mówi mu, co ma myśleć”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

Reakcja Idy Nowakowskiej

Do słów prezentera postanowiła odnieść się także tancerka, zarazem jurorka programu „Dance, dance, dacne” Ida Nowakowska, która od lat przyjaźni się z Pirógiem. Przyznała, że zupełnie nie rozumie reakcji kolegi, bo przecież sam „kocha taniec”.

Chcemy zrobić fajny show taneczny i o to w tym chodzi. Ja żyję tańcem i chcę robić wszystko przez pryzmat tańca. Jak kocham Michała, to uważam, że to nie miało sensu, bo po co pokazywać komukolwiek środkowy palec. Z wielką chęcią zaproszę go na kawę i sobie o tym pogadamy. Uwielbiam rozmowy i dyskusje na temat polityki, bo przecież na tym polega demokracja. Mój tata walczył całe życie o wolność słowa, myśli i własnych opinii. Już mieliśmy taki czas w Polsce, że każdemu nakazywano myśleć tak samo. Nie chcemy do tego wracać – mówiła Ida

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria)

Kto weźmie udział w show telewizyjnej Dwójki?

Wiadomo już, że do grona uczestników z pewnością nie dołączy Michał Piróg. Póki co wiadomo, że w programie wystąpi trenerka personalna i była uczestniczka „Tańca z gwiazdami” Katarzyna Dziurska z partnerem, Emilianem Gankowskim. Para już teraz mocno promuje swój udział w programie w mediach społecznościowych. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak trzymać za nich kciuki!

Co myślicie o reakcji Michała Piróga na zaproszenie do programu? Waszym zdaniem prezenter przesadził?

Polecane

Może Cię zainteresować