×

Jeżeli podejrzewasz, że partner Cię zdradza, po tych 5 pytaniach będziesz miała pewność

Nie ma nic gorszego niż zdrada ukochanej osoby, a w ostatnich czasach niestety słyszymy o tzw. „skokach w bok” zdecydowanie za dużo. Często jest tak, że kiedy dowiadujemy się o niewierności drugiej osoby, cały świat dosłownie wali nam się na głowę. Czy da się temu jakoś zapobiec? Wiele wskazuje na to, że tak. Jeśli nie chcesz zostać oszukana, wystarczy zadać kilka odpowiednich pytań, na które odpowiedzi przynajmniej w jakimś stopniu otworzą Ci oczy na otaczającą Cię rzeczywistość. W końcu kluczem do udanej relacji z drugą osobą jest rozmowa, prawda?

Kluczowe pytania, które należy zadać, gdy podejrzewasz o zdradę swojego partnera

1. Mogę zobaczyć Twój telefon? 

Telefon skrywa czasami więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Nie bez powodu mówi się, że jest skarbnicą wiedzy. Pamiętaj w tym przypadku, że podkradanie telefonu i sprawdzanie w ten sposób swojego partnera bez jego wiedzy, jest kiepskim pomysłem. Dodatkowo to bardzo nieładne z Twojej strony. Znacznie lepiej będzie poprosić swoją drugą połówkę o skorzystanie z komórki i zerknięcie w jej zawartość. Zachowanie i reakcja partnera w tym przypadku wiele Ci powie.

2. Możemy iść razem?

Twój partner często wychodzi sam i nie proponuje Ci wspólnego wyjścia? To najlepszy moment, abyś sama wyraziła chęć dotrzymania mu towarzystwa. Najzwyczajniej w świecie zapytaj go, czy możesz pójść razem z nim i obserwuj jego reakcje. Oczywiście nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nie powinnaś się narzucać, kiedy idzie na siłownię lub spotkać się z dawno niewidzianym kolegą. To pytanie będzie na miejscu tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wychodzi sam zdecydowanie zbyt często.

3. Odetniemy się na trochę od portali społecznościowych?

Zdrada często rozkwita dzięki mediom społecznościowym. To tam dochodzi do różnego rodzaju flirtów i romansów, które ją zapoczątkowują. Zaproponuj więc odizolowanie od Facebooka i innych komunikatorów, które mogą utrudnić kontakty z ludźmi. Wyraźny sprzeciw ze strony partnera może świadczyć o tym, że coś jest nie tak. Tutaj również należy zachować zdrowy rozsądek. Porzucenie wirtualnego świata w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie proste, nawet jeśli Twój partner jest wobec Ciebie całkowicie szczery. Powinnaś więc podejść do tego punktu wyjątkowo ostrożnie

4. Czy jest jakiś powód, dla którego nie zwracasz na mnie uwagi, tak jak kiedyś?

Zdrada bardzo często jest wyczuwalna i chcąc nie chcąc partner może zmienić swój stosunek do zdradzanej osoby. W końcu poświęca więcej czasu i emocji innej osobie, a to jest wyjątkowo ciężkie do ukrycia na dłuższą metę. Oczywiście ogromne uczucie, którym darzymy się na początku, motyle w brzuchu i słodkie słówka nieco przygasają wraz z upływem czasu i jest to całkowicie naturalne. Sęk w tym, żeby rozróżnić jedno od drugiego. Inni z kolei mogą działać wręcz przeciwnie. W mgnieniu oka stają się kochanymi i uczuciowymi partnerami. Wszystko po to, aby ukryć i zrekompensować zdradę. Musisz mieć się więc na baczności!

5. Czy mnie zdradzasz?

No i na koniec najbardziej oczywiste pytanie. Ważne jest jednak w tym przypadku, aby zadać je w odpowiednim do tego momencie. W momencie, kiedy Twój partner nie będzie w stanie ukryć emocji związanych z prawdą. Rozmowa przez telefon w tym przypadku zdecydowanie odpada. Należy pamiętać, że to pytanie jest wyjątkowo trudne – w końcu to być albo nie być dla Twojego związku. Odpowiedzi w tym przypadku mogą być różne. To, czy w nią uwierzysz, zależy już tylko od Ciebie. W końcu to Ty znasz go najlepiej.

Może Cię zainteresować