×

W czerwcu nagrał, jak katuje psa. Rafał B. jest na wolności? Sąd uzasadnia swoją decyzję

O Rafale B. pisaliśmy w czerwcu, gdy do sieci wrzucił porażający film, na którym widać, jak przejeżdża z premedytacją psa. Wcześniej zwierzę było przez niego katowane. Mężczyzna najwidoczniej myślał, że nikt nie zorientuje się kim jest. Był w błędzie. Internauci szybko odnaleźli Rafała B. Co aktualnie dzieje się z mężczyzną? Przebywa w więzieniu? Nie, Rafał B. jest na wolności.

Brutalny film w sieci

Nie wdając się w makabryczne szczegóły zbrodni, Rafał B. najwidoczniej szczycił się tym, czego dokonał, ponieważ wideo z tego, jak przejeżdża czworonożne zwierzę, umieścił w Internecie. Jakby tego jeszcze było mało, mężczyzna na swoim koncie na Instagramie dodawał zdjęcia z martwymi leśnymi zwierzętami. Jednak, jak udało się ustalić, nie widnieje w rejestrze członków Polskiego Związku Łowieckiego. Czy Rafał B. był kłusownikiem?

Rafał B. jest na wolności
https://imgur.com/a/E6TYJcR

Ojciec myśliwy

Media od razu zarzuciły 22-latkowi, że to na pewno on jest kłusownikiem i agresja wobec zwierząt pochodzi właśnie z regularnych polowań. Rafał B. tłumaczył, że to nie jest prawda, a na polowania chodził z ojcem myśliwym. Prokurator Marcin Firko informował w tej sprawie:

Podczas przesłuchania Rafał B. zaprzeczył, by miał dokonać innych podobnych czynów jak ten mu zarzucany. Ale to nie oznacza, że nie będziemy sprawdzać tego bardzo szeroko

w rękach policji
https://imgur.com/a/E6TYJcR

Okrucieństwo, które poraża

Niezależnie jednak od wszystkiego, jedno jest niepodważalne – 22-latek dokonał czegoś karygodnego, co wywołuje ciarki na ciele nawet, gdy tylko się o tym pisze. Nie tylko opinia publiczna była wstrząśnięta. Rodzina Rafała B. na stronie sycow.naszemiasto.pl wydała oświadczenie:

Informacja o brutalnym pozbawieniu życia zwierzęcia nami wstrząsnęła i przyjęliśmy ją z niedowierzaniem. Jest nam niezmiernie przykro, że drastyczne obrazy i śmierć czworonoga dotknęły tak wiele osób. W żaden sposób nie utożsamiamy się z zaistniałymi, zasługującymi na potępienie, okolicznościami. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności i zrozumienie, że nie ponosimy winy za działania członka naszej rodziny. Naganność jego zachowania z pewnością spotka się z konsekwencjami

Co dzieje się dziś z mężczyzną? Rafał B. jest na wolności

Gdy 22-latek skatował psa, został niemal natychmiast zatrzymany. Aresztowano go na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i 100 tysięcy złotych grzywny za zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Jednak wiemy, że Rafał B. przebywa na wolności. Dlaczego?

Sąd Okręgowy we Wrocławiu zmienił postanowienie i tymczasowy areszt zamieniono na dozór policyjny i 10 tys. zł kaucji, a do tego ma pojawiać się na komendzie raz w tygodniu. W swoim uzasadnianiu Sąd napisał:

Zabezpieczono nagranie przebiegu zdarzenia a podejrzany przyznał się do zarzuconego czynu, stąd mało prawdopodobne są obawy bezprawnego utrudniania postępowania

Sąd nie przedłużył mu aresztu

Może Cię zainteresować

zamknij