×

Kolumna prezydencka potrąciła 10-latka na przejściu dla pieszych. Chłopiec wbiegł pod radiowóz

Wypadek na drodze może zdarzyć się każdemu – dosłownie. W miniony czwartek prezydent Andrzej Duda przyjechał do Oświęcimia, gdzie o mały włos, a doszłoby do prawdziwej tragedii. Po południu kolumna prezydencka mijała skrzyżowanie ulic Wyspiańskiego i Słowackiego. To właśnie wtedy jeden z radiowozów eskortujących głowę państwa potrącił chłopca na przejściu dla pieszych. Dziecko wbiegło pod pojazd.

Relacja z wypadku

Kolumna prezydenta jechała, zatrzymaliśmy się na pasach, przez pasy przebiegło jedno dziecko, drugie zostało przed przejściem dla pieszych. W momencie, kiedy wóz policyjny z kolumny – podkreślam wóz policyjny z kolumny – delikatnie ruszył, to drugie dziecko wbiegło na ten samochód… Widzieliśmy to na własne oczy. Pan prezydent od razu zarządził zatrzymanie się kolumny, wybiegł do tego dziecka. Zaraz poprosiliśmy karetkę, która poruszała się też w kolumnie o to, by zajęła się dzieckiem – relacjonował rzecznik Andrzeja Dudy

Spotkanie przy Oświęcimskim Centrum Kultury rozpoczęło się o godz. 17.00. Prezydent przybył z 30-minutowym opóźnieniem.

Chłopiec trafił do szpitala

Chwilę później do dziecka przyjechała karetka pogotowia, która zabrała 10-latka do szpitala, gdzie zajęli się nim specjaliści.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie ja również tam pojechałem – mówił Błażej Spychalski

Na szczęście obrażenia nie były groźne – chłopiec miał stłuczenia na nogach i otarcia – dlatego już tego samego dnia został wypuszczony do domu.

Reakcja prezydenta

Prezydent Andrzej Duda nie pozostał obojętny wobec tego, co się stało. Kiedy wracał ze spotkania z mieszkańcami Oświęcimia postanowił zajechać na osiedle, na którym mieszka potrącony chłopiec. Tam spotkał się z rodzicami dziecka i 10-latkiem, któremu podarował pluszowego misia, co natychmiast wywołało uśmiech na twarzy malucha.

Całe szczęście, że wszystko dobrze się skończyło.

Polecane

Może Cię zainteresować