×

Radio Maryja zablokowane na Facebooku. Stało się to w przeddzień 31. urodzin

Radio Maryja zablokowane na Facebooku i to tuż przed hucznymi obchodami 31. urodzin rozgłośni. Ojciec Rydzyk zaprosił do Torunia pielgrzymów z całej Polski. Poprosił przy tym o datki, bo „wszystko drożeje”. Tymczasem Facebook podjął kontrowersyjną decyzję…

Urodziny Radia Maryja

Radio Maryja ma już 31 lat (rozgłośnia rozpoczęła nadawanie 8 grudnia 1991 roku). W związku z tym w sobotę, 3 grudnia do Torunia przyjadą pielgrzymi z całego kraju. W uroczystościach wezmą udział również politycy PiS i Solidarnej Polski. Huczne obchody zorganizowano na Arenie Toruń.

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaprosił słuchaczy radia do wspólnego świętowania. Nie omieszkał przy tym wspomnieć, że mile widziane jest wsparcie finansowe dla rozgłośni.

Zapraszamy serdecznie do osobistego świętowania w Toruniu. To jest zupełnie coś innego niż w telewizji. To jest o wiele większe ubogacenie, radość. Niech dzięki radiu i telewizji uczestniczą ci, którzy są chorzy; są bardzo przeszkodzeni. Dziękuję serdecznie Państwu. Bóg zapłać również za pomoc Radiu Maryja. Polecamy się Waszej pamięci. Prosimy o pomoc materialną, żeby to Radio utrzymać, żebyśmy dali radę, bo wszystko drożeje. Również my musimy bardzo gimnastykować, aby dać sobie radę ze wszystkimi należnościami. Dziękuję bardzo za zrozumienie. Z Panem Bogiem!

– napisał redemptorysta na stronie Radia Maryja.

W planie są m.in. koncerty Śpiewającej Rodziny Kaczmarków oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Odbędzie się także msza święta, której będzie przewodniczył metropolita gdański abp. Tadeusza Wojda.

Radio Maryja zablokowane na Facebooku

Facebook nie tylko nie złożył życzeń rozgłośni, ale też pospieszył z przykrą niespodzianką. W przededniu 31. rocznicy powstania katolickiej rozgłośni, Facebook zablokował konto Radia Maryja. Od czwartkowego wieczoru dziennikarze stacji nie mogą publikować na facebookowym profilu żadnych treści (to informacja przekazana przez Radio Maryja).

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dr Jolanta Hajdasz uważa, że jest to decyzja, która łamie prawo.

To skandaliczne nadużycie pozycji, jaką mają media społecznościowe na całym świecie. Bardzo często dotyczy to facebook’a, który z niewiadomych przyczyn znienacka blokuje w Polsce konta tradycyjnych mediów czy osób o konserwatywnym, prawicowym lub katolickim profilu. Często mam z tym do czynienia w Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

– zaznaczyła ekspertka podczas rozmowy z katolicką rozgłośnią.

Radio Maryja uważa, że decyzja Facebooka nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej, rozgłośnia podkreśla, że jest blokowana za „mówienie prawdy m.in. na temat małżeństwa i rodziny, bronienie dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwianie się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT i proaborcyjne”.

Przypomnijmy: Facebook może zablokować konto z wielu powodów. Regulamin serwisu mówi m.in. o „nieprzestrzeganiu zasad społeczności” (obowiązuje np. zakaz propagowania przemocy oraz zakaz dezinformacji). Platforma niejednokrotnie podejmuje kontrowersyjne decyzje, które wywołują uzasadnioną dyskusję na temat cenzury w mediach społecznościowych.

Fotografie: radiomaryja.pl (miniatura wpisu), www.radiomaryja.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x