×

Pani Grażyna otrzymała dość łatwe pytanie w Milionerach. Jej odpowiedź zdziwiła publiczność

Jak to zwykle w teleturniejach bywa, zdarzają się pytania trudniejsze i łatwiejsze. Jedno z ostatnich w „Milionerach” nie wydawało się trudne, zwłaszcza dla nauczycielki. Mimo to sprawiło, że pani Grażyna odpadła.

Pytanie było historyczne i dotyczyło wieku XX. Chodziło o Lwa, który został zabity przez Ramona Mercadera. Pojawiły się cztery odpowiedzi, a uczestniczka miała wybrać jedną spośród nich – A: Simba, B: Tołstoj, C: Trocki, D: Mufasa.

Znacie odpowiedź?

via GIPHY

50/50

Pani Grażyna jej nie znała, dlatego postanowiła, że skorzysta z koła ratunkowego. Wybrała 50/50. Wtedy wyeliminowano 2 błędne odpowiedzi i została jedna zła i jedna poprawna: A: Simba oraz C: Trocki. Jestem pewna, że teraz, nawet nie znając historii, każdy z Was odpowiedziałby na nie bezbłędnie. Przecież prawie każde dziecko wie, że lwem, który zginął z łap Skazy, był Mufasa, a biedny Simba był tego świadkiem. Dlatego nawet jeśli jakimś cudem historia XX wieku pomieszała się pani Grażynie z kultową bajką, to ten fakt powinien ją naprowadzić. Niestety.

Nic z tych rzeczy…

Zaznaczyła odpowiedź A

W ramach ścisłości – to Lew Trocki, rosyjski rewolucjonista i jeden z przywódców ZSRR i Armii Czerwonej, został zamordowany przez agenta NKWD, Ramona Mercadera. Miało to miejsce w 1940 roku.

Miejmy nadzieje, że uczniowie nie będą oklejać klasy Pani Grażyny scenami z kultowej bajki…

Może Cię zainteresować

zamknij