×

Po urodzeniu bliźniaki rozdzielono. Tak wyglądało ich ponowne spotkanie

Zdjęcie ukazujące przytulające się bliźniaki złapało internautów za serce. Po porodzie rodzeństwo musiało zostać rozdzielone, a gdy się spotkało ponownie wpadło sobie w ramiona.

Trudny poród

Bliźniaki od lat budzą wielkie zainteresowanie ze strony lekarzy i psychologów. Takie rodzeństwa wykazują wiele niezwykłych cech oraz przywiązanie do siebie nawzajem. Zdarzają się także wyjątkowe sytuacje jak np. bliźniaki posiadające dwóch różnych ojców. Do sieci niedawno trafiło wyjątkowe zdjęcie ukazujące bliźniaki, które odruchowo się do siebie przytuliły, gdy trafiły do jednej kołyski.

Poruszająca fotografia przedstawia Neve i Louie. Ich mama 27-letnia Laura Hough z Liverpoolu płakała ze szczęścia, gdy po dwóch tygodniach separacji jej maleństwa znowu mogły być razem. Przeżyła bardzo stresujący okres. Bliźniaki przyszły na świat z pomocą cesarskiego cięcia w 30 tygodniu ciąży. Okazało się, że dziewczynka waży zaledwie 652 gramów:

Neve miała odwrócony przepływ krwi i nie otrzymywała wystarczającej ilości składników odżywczych. Jednak bardzo dzielnie walczyła o życie! Pomimo tego, że była tak maleńka, nie potrzebowała tlenu. – Jest niesamowita. Lekarze powiedzieli, że nigdy nie widzieli tak małego dziecka, które nie potrzebuje żadnej pomocy.

– powiedziała świeżo upieczona mama.

Jednakże większe problemy ze zdrowiem miał ważący 1,5 kilograma Louie. U chłopczyka zdiagnozowano zapadnięte płuco i musiał być leczony na oddzielnym oddziale. Dopiero po dwóch tygodniach mógł się zobaczyć z siostrą.

Przytulające się bliźniaki

Na szczęście Louie po dwóch tygodniach separacji wrócił do siostry. Gdy bliźniaki znalazły się w jednej kołysce, odruchowo się do siebie przytuliły. Scena była tak wzruszająca, że ich mama wykonała im zdjęcie.

Ich spotkanie było takie słodkie! Maluchy przytulały się do siebie, a nawet trzymały za ręce. Są niewiarygodne. Są tak silne. Nie mogłabym być bardziej dumna jako mama!

– mówiła Laura ze łzami w oczach

Panna Hough powiedziała, że ​​lekarze mają nadzieję, że bliźniaki będą mogły wrócić do domu w okolicy maja. Rodzica z niecierpliwością oczekuje, aby powitać dzielne rodzeństwo.

Źródła: www.fakt.pl, www.bbc.com, www.mirror.co.uk, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij