×

Na świat przyszły bliźniaki mające dwóch różnych ojców! Jak to możliwe?

Mężczyzna z Chin dowiedział się, że urodzone przez jego żonę bliźniaki mają dwóch ojców! „Taki przypadek zdarza się raz na 10 mln!”

Bliźniaki mają dwóch ojców

Historię mężczyzny z Chin opisuje Daily Mail. Mieszkaniec Pekinu tuż po porodzie swojej żony dowiedział się, że jedno z bliźniąt dwujajowych, które przyszły na świat, nie jest jego dzieckiem. Prawda wyszła na jaw, ponieważ w Chinach badanie DNA noworodków jest standardową procedurą.

Brytyjski dziennik powołuje się na ustalenia chińskich źródeł, z których wynika, że dla mężczyzny (jego danych nie ujawniono) był to ogromny cios. Nie tylko okazało się, że nie jest ojcem dziecka, które wychowywał jak własne. Na jaw wyszła także niewierność jego żony. W jednej chwili jego uporządkowane życie rodzinne legło w gruzach.

Podobny przypadek miał miejsce w Wietnamie. Mężczyzna zauważył, że bliźnięta z wiekiem zaczynają się od siebie różnić. Zaczął podejrzewać żonę o zdradę. Jego wątpliwości były słuszne. Okazało się, że kobieta zaszła w ciążę hetero-ojcowską.

To zdarza się raz na 10 mln urodzeń

Pekiński lekarz Deng Yajuna jest odpowiedzialny za opracowanie raportu dotyczącego ojcostwa dzieci. W rozmowie z China News Weekly wyjaśnił, że szanse na pojawienie się takiego przypadku wynoszą jeden na 10 milionów:

Przede wszystkim, organizm kobiety musi wyprodukować dwa jajeczka zamiast jednego. Po drugie, kobieta musi mieć stosunek z dwoma mężczyznami w naprawdę krótkim czasie. Wtedy takie zjawisko jest możliwe.

Jak wyjaśnia serwis zdrowie.radiozet.pl, w Polsce takie zjawisko nazywa się superfekundacją lub nadpłodnieniem. Polega to na zapłodnieniu różnych komórek jajowych pochodzących z jednego cyklu owulacyjnego przez plemniki pochodzące z odrębnych aktów płciowych, do których doszło w krótkim odstępie czasu.

Profesor genetyki Paweł Kozioł uważa, że plemniki w ciele kobiety mogą przetrwać nawet do 7 dni od stosunku. Ryzyko ponownego zapłodnienia wzrasta, kiedy kobieta ma dwóch różnych partnerów.

Co sądzicie o tym fenomenie?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: pl.newsner.com, mamotoja.pl, zdrowie.radiozet.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay, Pexels

Może Cię zainteresować