×

Przepowiednia dotycząca Polski, którą poznała św. Faustyna. Wkrótce się wypełni?

W tym roku minie 22 lata od kanonizacji św. siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego miłosierdzia. Warto z tej okazji przypomnieć najsłynniejszą przepowiednię dotyczącą naszego kraju, którą usłyszała od Jezusa. Jak jej ujawnił, „Polskę szczególnie umiłował”.

Biografia św. Faustyny

26 lutego 2020 r. do księgarń trafiła biografia św. siostry Faustyny pióra dr historii Ewy K. Czaczkowskiej, autorki wielu książek o tematyce historyczno-religijnej. Autorka przypomina okoliczności pierwszego objawienia i historię słynnego obrazu, przedstawiającego Jezusa.

22 lutego 1931 roku siostra Faustyna przebywała w klasztorze w Płocku. Wieczorem w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu po powrocie do swoje celi, zastała w niej Jezusa. To spotkanie opisała potem w swoim Dzienniczku:

Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały”.

Relację siostry Faustyny potwierdziły inne zakonnice, mieszkające wówczas w płockim klasztorze. Wspominały, że widziały tajemniczą światłość bijącą z okien jej celi.

Przepowiednia kanonizacji

Od tamtej pory spotkania siostry Faustyny z Jezusem przybrały na częstotliwości. Stopniowo przyszła święta poznawała przyszłość. Jedno z objawień dotyczyło jej własnej kanonizacji:

Nagle ujrzałam świętego Piotra, który stanął pomiędzy ołtarzem i Ojcem Świętym. Co mówił święty Piotr – nie mogłam słyszeć, lecz poznałam, że Ojciec Święty rozumiał mowę jego.

W marcu 1937 roku siostra Faustyna wiedziała już na pewno, że zostane kanonizowana. Zdawała sobie sprawę również z tego, że będzie to proces bolesny.

Wtem jacyś duchowni, których nie znam, zaczęli mnie badać i upokarzać, a raczej to, com napisałam, lecz widziałam, jak Jezus sam bronił mnie i dawał zrozumienie, czego nie wiedzieli.

Przepowiednia dotycząca Polski

Jak ujawniła św. Faustyna, Jezus podzielił się z nią również informacjami na temat przyszłości naszego kraju. Zakonnica już w 1938 roku wiedziała, że wybuchnie II wojna światowa, okrutniejsza od wszystkich dotychczasowych wojen. W rozmowach z innymi siostrami zakonnymi powiedziała, że miała widzenia wielkich zniszczeń, prześladowań i eksterminacji. Jak wyznała księdzu Sopoćce, w objawieniach widziała Polaków, wywożonych na wschód i zachód.

Na szczęście Jezus obiecał jej, że będzie czuwał nad naszym krajem, ponieważ wiąże z nim specjalne plany. Te słowa to tej pory pozostają najsłynniejszą przepowiednią dotyczącą konkretnie Polski:

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Wikipedia (miniatura wpisu), Znak

Może Cię zainteresować