×

Ważna informacja w sprawie zaginięcia Madeline. Są portrety pamięciowe 2 podejrzanych

Madeleine McCann zaginęła ponad 11 lat temu. Jej zniknięcie jest jednym z najbardziej tajemniczych w historii. Dziewczynka wraz z rodzicami przebywała na wakacjach w Portugalii, gdzie przepadła bez żadnego śladu. Mała Maddie dosłownie rozpłynęła się w powietrzu…

3 maja 2007

Mała Maddie wyjechała wraz z rodzicami na wakacje do słonecznej Portugalii. Ostatnimi, którzy ją widzieli, byli jej rodzice. Położyli Madeleine spać, a sami udali się na kolację do hotelowej restauracji. Około godziny 22:00 mama dziewczynki wróciła, aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku. Okazało się, że nigdzie jej nie ma. To tragiczne wydarzenie miało miejsce 3. maja 2007 roku w Praia da Luz.

Wiele hipotez

Dochodzenie w tej sprawie trwało przez wiele lat. Nawet sami rodzice Maddie przez kilka miesięcy byli uważani za podejrzanych. Jedną z osób, która dość mocno zajęła się tą sprawą, był detektyw Goncalo Amaral. To on wciąż oskarża rodziców o to, że zatuszowali zbrodnię. Napisał nawet o tym książkę. Według tej teorii rodzice przypadkowo zabili dziewczynkę, podając jej za dużo leków nasennych. Następnie ukryli ciało i upozorowali porwanie. Jednak w 2008 roku McCann’owie zostali oczyszczeni ze wszelkich podejrzeń.

Świadkowie mówili też o dwóch mężczyznach niosących dziecko, które opisem pasowało do zaginionej Madeleine McCann. Niestety, mimo usilnych starań policji i innych służb nie udało się odnaleźć dziewczynki.

Przełom?

Śledczy Bernard Hogan-Howe, który zajmował się zaginięciem małej Madeleine McCann, 2 lata temu zdradził, że być może sprawa zaginięcia Maddie jest bliska rozwiązania. Miały pojawić się nowe okoliczności. Jednak ze względu na dobro śledztwa nie zdradzono żadnych szczegółów. Niestety, do grudnia ubiegłego roku niewiele się zmieniło…

Dwóch świadków

W grudniu 2017 roku policja uzyskała dodatkowe fundusze na prowadzenie śledztwa. Wszystko w związku z tym, że pojawił się kolejny trop. Według niego Maddie miała paść ofiarą handlu ludźmi.

Z kolei teraz policjanci natrafili na osoby, które mogą mieć kluczowe znaczenie w sprawie zaginięcia dziewczynki. Funkcjonariusze kilka dni temu zaprezentowali portrety pamięciowe nowych świadków z prośbą o przyjrzenie się im i próbę ich rozpoznania. To dawaj mężczyźni, którzy mogą wiedzieć, co stało się z małą Maddie tamtej feralnej nocy..

Oto oni:

Miejmy nadzieję, że sprawa ta zostanie w końcu wyjaśniona, a rodzice dowiedzą się, co stało się z ich ukochaną córeczką…

Może Cię zainteresować