×

Afera w Watykanie! Policjanci nie uwierzyli postaci w białej szacie i piusce, że jest papieżem

Piuska, biała szata i krzyż. Tyle wystarczy, aby wyglądem upodobnić się do papieża. Z pewnością niejeden wierny chciałby choć raz poczuć się jak głowa kościoła. Niestety, podobne przebieranki mogą mieć złe skutki.

Fałszywy papież

Do niespotykanej sytuacji doszło w Watykanie. Amerykański turysta wzbudził podejrzenia watykańskiej policji, gdy przebrany za papieża Franciszka usiłował dostać się na plac Świętego Piotra. Zdarzenie momentalnie zyskało rozgłos na całym świecie. Do tej pory nie słyszano o podobnym incydencie.

69-letni mężczyzna, mówiący po włosku poinformował watykańską policję, że jest papieżem. Kiedy funkcjonariusze nie uwierzyli i poprosili o dokumenty, człowiek ich zaatakował. Turysta najprawdopodobniej zaplanował akcję, na co wskazuje starannie przygotowany strój. Specjalnie przebrał się w białe szaty i piuskę oraz zawiesił na szyi pokaźny krzyż. W chwili zatrzymania miał powiedzieć:

Il papa sono io [Jestem papieżem].

[wp_quiz id=”1167″]

Smutny koniec

Policjanci nie uwierzyli przebierańcowi i poprosili go o przedstawienie dokumentów. Okazało się, że „papież” ich nie posiada. Turysta zaczął awanturować się z mężczyznami, a kiedy Ci nie zgodzili się na puszczenie go, ten ich zaatakował.

Fałszywy papież został zatrzymany i przetransportowany na komisariat w Borgo. Na miejscu funkcjonariusze ustalili jego tożsamość. Mężczyzna okazał się być turystą z USA. Wówczas przewieziono go do komendy głównej. Zatrzymany odpowie za stawianie oporu, połączone z atakiem na funkcjonariusza publicznego. Wycieczka do serca kościoła nie będzie dla niego miłym wspomnieniem.

Źródła: www.o2.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować