×

Przebrał się za Jana Pawła II i chodził po rynku. Ludzie klękali przed nim

Czy w Wadowicach wydarzył się cud? Niestety nie, ale niektórzy zapewne tak właśnie myśleli. Aktor przebrał się za Jana Pawła II i przechadzał się po wadowickim rynku. Wywołał spore zamieszanie. Niektórzy nawet przed nim klękali…

Przebrał się za Jana Pawła II

Niektórzy przecierali oczy ze zdumienia, inni podeszli do sprawy bardziej… żarliwie. Zdarzyło się, że zaczynali się żegnać, a nawet klękali. Wszystkiemu winien aktor, który 6 października przebrał się za Jana Pawła II, po czym przechadzał się po wadowickim rynku.

Nawet jak na to wyjątkowe miasteczko był to dość nietypowy widok. Nie wszyscy zorientowali się, że postać ubrana w białe, papieskie szaty, ma jedynie do odegrania rolę. Charakteryzacja najwyraźniej była bardzo udana, ponieważ niektórzy wyraźnie stwierdzili, że do rodzinnej miejscowości powrócił zmarły przecież papież.

Prawda wyszła na jaw

Wszystko się wydało, gdy do charakterystycznej, ubranej na biało postaci, dołączyli mężczyźni z kamerami. Jak się okazało, na wadowickim rynku kręcono teledysk na potrzeby koncertu z okazji 100. urodzin papieża.

Ten odbędzie się już w niedzielę, 18 października w Wadowicach.

Jak informuje portal wadowice.naszemiasto.pl, wśród wykonawców pojawią się m.in. Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Maciej Miecznikowski, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Janusz Radek i Golec uOrkiestra.

Dzień Papieża Jana Pawła II

Przypomnijmy: w maju tego roku przypadała 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Wkrótce, 16 października, obchodzić będziemy natomiast Dzień Papieża Jana Pawła II. Nie jest to przypadkowa data.

Tego dnia w roku 1978, Karol Wojtyła został papieżem. Był to wyjątkowy moment z wielu względów. Kandydat z komunistycznej Polski wygrał z włoskimi kardynałami. Po raz pierwszy od 1522 r. papieżem został nie-Włoch. Pamiętną decyzję podejmowało 11 kardynałów. W ósmym głosowaniu na Polaka padło 99 głosów.

O 18.18 nad Kaplicą Sykstyńską uniósł się biały dym.

Obchody urodzin Papieża-Polaka w tym roku były wyjątkowo smutne ze względu na pandemię koronawirusa. Niestety, również teraz nie ma mowy o hucznym świętowaniu. Jednak koncert prosto z wadowickiego rynku w niedzielę 18 października o godzinie 17 transmitować będzie TVP.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować