×

Niepełnosprawny Kuba nie mógł spotkać się z przyjacielem. Nie dostał zgody od Marszałka

Kuba Hartwich wraz z mama Iwoną od niemal miesiąca protestują w Sejmie. Kiedy niepełnosprawny chłopak poprosił o możliwość zobaczenia się z przyjacielem, marszałek Marek Kuchciński jednak nie wyraził na to zgody. Powodem miał być „szczególny czas dla Kancelarii Sejmu”.

Okoliczności są bardzo wyjątkowe, a podejmowane decyzje – często trudne i patowe. Niezmiennie liczymy na osiągnięcie porozumienia, które umożliwi zakończenie akcji protestacyjnej – zaznacza szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Protest trwa już od 18 kwietnia

To od wtedy protestujący domagają się podwyższenia renty socjalnej, na co rząd przystał. Ale to nie wszystkie prośby. Kolejnym postulatem jest przyznanie 500 złotych dodatku na życie dla dorosłych osób niepełnosprawnych. W tym przypadku protestujący chcieli pójść na kompromis i zaproponować rozbicie tej kwoty na raty do 2020 roku. Rząd jednak nie chce wyrazić na to zgody.

To, co oni robią, to znęcanie się psychiczne nad osobami niepełnosprawnymi. Oni nam pokazują, że nasze miejsce jest w rynsztoku – mówi jedna z protestujących osób

Jaki będzie finał protestu? Czas pokaże.

Może Cię zainteresować

zamknij