×

11 czynności, które często zaniedbujemy dbając o siebie. Warto zwrócić na nie uwagę

Czasami proste rozwiązania okazują się najskuteczniejsze.

Przemysł kosmetyczny tak napędził machinę, że wydaje nam się, że bez arsenału kosmetyków wszelkiej maści ani rusz. Często jednak zapominamy o podstawowych czynnościach, które znacznie poprawią naszą urodę i zdrowie. Warto więc przejrzeć poniższą listę, a być może okaże się, że część kosmetyków jest zbędna.

Okłady z lodu mają doskonały wpływ na cerę

Pocieranie twarzy kostką lodu może przynieść zaskakująco pozytywne efekty. Ten prosty trik sprawi, że cyrkulacja się poprawi, a cera będzie promienna jak nigdy wcześniej.

Staraj się utrzymać higienę

Wszystko, co dotyka twojej twarzy powinno być czyste. Unikaj dotykania twarzy rękami, pamiętaj, by przetrzeć telefon i na bieżąco zmieniaj poszewki poduszek.

Pamiętaj o dłoniach

Ręce również wymagają uwagi. Nie zapominaj o nawilżaniu, krem z filtrem również jest dobrym pomysłem w słoneczne dni.

Nie należy przesuszać skóry ze stanem zapalnym

Większość kremów przeciw wypryskom zawiera składniki, które wysuszają skórę, a ich długoterminowe stosowanie zwiększa produkcję sebum i pogarsza stan zapalny. Stan zapalny najlepiej traktować kwasem salicylowym lub mlekowym, warto również sięgnąć po maseczki z glinki.

Zawsze zmywaj makijaż

Makijaż przed pójściem spać zawsze powinien być usunięty, a skóra oczyszczona. W ten sposób bakterie nie będą się rozwijać, a cera ma czas odetchnąć.

Masaż twarzy pomoże pozbyć się cieni pod oczami

„Worki” i cienie to problem wielu z nas. Najlepiej od czasu do czasu masować twarz. Nie tylko doskonale zrelaksuje, ale także poprawi krążenie i zredukuje niedoskonałości.

Przechowuj kosmetyki prawidłowo

Niektóre kosmetyki tracą swoje właściwości pod wpływem dostającego się do środka powietrza. Kremy, z których nie korzystamy na co dzień warto trzymać w lodówce.

Nie zapominaj o szyi

Szyja to często zaniedbywany obszar naszego ciała. Nie poświęcamy jej tak wiele uwagi jak twarzy, a to błąd. Właśnie szyja często zdradza wiek, więc warto szczególnie o nią zadbać. Kosmetyki, które stosujemy do pielęgnacji twarzy warto również aplikować na szyję i dekolt.

Unikaj dalszych infekcji twarzy

Jeśli zmagasz się z trądzikiem unikaj używania gąbek do twarzy, pędzli i scrubów. Takie zabiegi roznoszą bakterie po całej twarzy i sprawiają, że trądzik jest znacznie trudniejszy do wyleczenia, a stan zapalny pogłębia się. Pamiętaj również by dbać o higienę przyrządów do makijażu.

Nie umniejszaj roli kremów z filtrem

Piękna skóra potrzebuje troski i zdrowia. Nadmierne wystawianie jej na promieniowanie słoneczne doprowadza do obumierania komórek skóry i przyspiesza proces starzenia się. Warto więc pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem, nie tylko w upalne dni lub podczas wyjść na plażę. Eksperci radzą, by korzystać z kremów SPF przynajmniej 30 i nie zapominać o ponownym smarowaniu.

Zawsze zdejmuj stanik, gdy idziesz spać

Nie tylko negatywnie wpływa na kształt piersi, ale także osłabia mięśnie. Ucisk może powodować problemy zdrowotne i z pewnością spanie w biustonoszu nie jest zbyt komfortowe.

Polecane

Może Cię zainteresować