×

4 fryzury, których każda kobieta powinna się wystrzegać. Z reguły pasują tylko do nielicznych

Wiele czynników zależy od tego, czy wyglądamy dobrze w konkretnej fryzurze.

Rodzaj włosów, kształt twarzy, typ urody – to tylko niektóre z nich, choć to właśnie na nie zwraca się najwięcej uwagi. Wszystko zależy też od długości włosów i naszych własnych preferencji.

Są jednak cięcia, w których dobrze prezentują się naprawdę nieliczni. Dla własnego dobra (i urody) powinniśmy ich unikać jak ognia.

Zbyt mocne loki

Jeśli coś nie wygląda naturalnie, nie może wyglądać dobrze. Loki powinny być miękkie i delikatne, to sprawia, że prezentują się naturalnie. Jeśli nagle zafundujesz sobie sztywny hełm na głowie, trudno byś wyglądała w nim ładnie. Decydując się na taką fryzurę łatwo jest wyglądać jak w hełmie. Jeśli więc natura nie obdarowała Cię gęstym afro, lepiej sobie daruj.

Zbyt długie włosy

Długie włosy wyglądają ładnie, to prawda. Włosy mogą być też za długie. Szczególnie ciężko pielęgnować taką fryzurę, więc po pewnym czasie są osłabione i bardzo zniszczone. Lepiej je odrobinę skrócić, by mieć pewność, że są zdrowe i podkreślają naszą urodę, a nie odwrotnie.

Zbyt mocne cieniowanie

Cieniowane włosy w wielu przypadkach sprawdzą się doskonale. Ten rodzaj cięcia nada im kształt, sprawi, że włosy nie oklapną i cała fryzura będzie prezentować się zacznie lepiej. Z cieniowaniem należy jednak uważać. Długość warstw powinna być dobrana do długości włosów i oczywiście nie może być ich zbyt wiele. Chwila nieuwagi i skończymy ze sterczącymi na wszystkie strony włosami w kształcie litery V.

Samodzielne cięcia

Wiemy, że wydaje się proste i kuszące. Tez widzieliśmy setki bloggerek, które samodzielnie tworzyły genialne fryzury bez wizyty u fryzjera. Widzieliśmy jednak znacznie więcej takich, które gorzko żałowały swej decyzji. Lepiej nie kusić losu i nawet o tym nie myśleć jeśli nie jesteśmy zawodowymi fryzjerami.

Może Cię zainteresować

zamknij