×

13 sekretów urody, które stosowały starsze pokolenia. Nasze babcie doskonale je pamiętają!

Kobiety od dawna starały się pięknie wyglądać. Choć dziś jesteśmy oszołomieni ilością produktów, to warto pamiętać o naturalnych metodach, stosowanych przez naszych przodków.

Warto korzystać z domowych produktów. Są nie tylko zdrowsze, ale także pomogą nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Odsłaniamy przed wami kilka zapomnianych tajemnic, które stosowano przez wieki i mimo upływu lat, wcale nie zmieniły swojej użyteczności.

1. Oliwa z oliwek

Olive Oil 1

Starożytni nazywali ten produkt „złotym” i nie bez powodu! Oliwa z oliwek ma świetne działanie na naszą skórę, a obecnie jest bazą wielu kremów do twarzy i balsamów.

2. Kąpiele i sauny

W Rzymie łaźnie były popularnym miejscem relaksu. Warto pamiętać, że kąpiele i sauny mogą okazać się znaczące dla naszej urody.

3. Aromaterapeutyczne masaże

Olejki eteryczne i masaż to fantastyczne połączenie. Nie tylko pomoże się odprężyć, ale także pomoże zwalczyć wiele dolegliwości.

4. Specjalne gąbki zamiast kosmetyków

Zanim wynaleziono peelingi, korzystano z takich właśnie myjek i gąbek. Cóż może być lepszego od kawałka tkaniny? Z pewnością warto rozważyć tę opcję zanim sięgniemy po chemiczne produkty.

5. Cukier

Depilacja pastą cukrową ma tysiące lat. Kobiety jakoś musiały sobie radzić i nie bez powodu używana jest aż do dziś. Długotrwały efekt również przekonuje do skorzystania z tej metody.

6. Dzika róża

Pachnie i zapewnia nieskazitelnie gładką skórę. Sposób jest prosty, a efekt oszałamiający.

7. Miód

Miód ma wiele zalet, które zapewniają urodę. Jego urodowe właściwości znane są od tysięcy lat. Maseczki i masaże to opcje z dziesiątek możliwości!

8. Henna

Zamiast korzystać z chemicznych barwników, które niszczą włosy, warto pamiętać o hennie.

9. Jajka

Eggs

Choć istnieje wiele przepisów, w których można wykorzystać jajka chcąc zadbać o urodę, to wszyscy są zgodni: maseczka z jajek sprawi, że włosy będą silne i zdrowe.

10. Kapusta

Ten trik był używany przez karmiące matki przez setki lat. Przynosi ulgę w bólu, zapobiega zapaleniom i łagodzi różne dolegliwości piersi.

11. Śmietana

Zapewni gładką skórę, szczególnie warto zafundować taki zabieg dłoniom.

12. Sok z cytryny

when life gives you lemons, find someone who has vodka and throw a party!

Henna sprawia, że włosy są ciemniejsze, a sok z cytryny je rozjaśnia. Kobieta rozjaśniały włosy w ten sposób od wieków.

13. Glinka

Glinka jest nieoceniona, gdy chodzi o dbanie o urodę. Promienna skóra, sile włosy i gładka skóra bez cellulitu. Glinka czyni cuda od starożytności.

Może Cię zainteresować

zamknij