×

8 korzyści, które zaobserwujesz, gdy przestaniesz używać produktów do makijażu

Makijaż nie tylko pozwala nam ukryć różne niedoskonałości naszej cery, ale także podkreślić urodę, poczuć się pięknie, a nawet zupełnie odmienić wygląd. Zasady są proste: nie należy przesadzać i umiejętnie posługiwać się kosmetykami.

Rzadko jednak pamiętamy, że makijaż również negatywnie wpływa na naszą cerę. W miarę możliwości powinnyśmy unikać malowania się, by dać odpocząć naszej skórze. Ograniczenie warstwy pudru i podkładu może przynieść zaskakujące rezultaty.

Czyste pory

Bez względu na to jak bardzo starasz się oczyszczać i odtykać pory, każdy makijaż zwraca cię do punktu wyjścia. Rezygnując z kosmetyków nie zatykasz porów, zmniejszasz ryzyko zanieczyszczeń i jesteś o krok bliżej promiennej cery!

Nie musisz go zmywać

Najlepsze w rezygnowaniu z makijażu jest to, że nie musisz go zmywać pod koniec dnia. W zależności od tego jak wiele używasz kosmetyków, proces może okazać się czasochłonny, a nie ma nic gorszego niż spanie z makijażem i próba usunięcia go następnego dnia.

Zredukowany trądzik i problemy skórne

Większość kosmetyków zawiera toksyczne substancje chemiczne, które sieją spustoszenia. Jeśli dodamy do tego niezbyt higieniczne przyrządy do makijażu (która z was myje pędzle codziennie?), mamy gotową receptę na problemy skórne. Brak makijażu ogranicza rozwój bakterii powodujących trądzik, gdyż nie roznosimy ich.

Nawilżona skóra

Kosmetyki mogą wysuszać i negatywnie wpływać na ogólny stan skóry. Wszystko przez zawarte w nie chemikalia. Ograniczenie kontaktu ze skórą przyspieszy proces naturalnej regeneracji i utrzyma odpowiednie nawilżenie. Pozwól swojej skórze oddychać!

Oszczędzasz czas

Nie musisz wstawać wcześniej, by przygotować idealny makijaż i masz znacznie więcej czasu, by zająć się innymi rzeczami. Tak samo wieczorem, nie marnujesz czasu na usuwanie go. Policz ile zaoszczędzisz czasu w ciągu tygodnia, który normalnie poświęcasz na te czynności.

Zdobywasz pewność siebie

Uczysz się pokazywać swoje naturalne piękno i podkreślać atuty. By być pewną siebie wcale nie potrzebujesz chować się za warstwą makijażu! Poczuj się pięknie dokładnie taką, jaka jesteś.

Doceniasz piękno

Znamiona, pieprzyki, piegi i inne znaki rozpoznawcze często chowane są pod warstwą podkładu i pudru. Warto czasami zastanowić się, czy faktycznie powinnyśmy to robić. Być może niektóre z nich dodają nam wyjątkowości i charakteru, ale najpierw same musimy do tego przywyknąć. Trudno jest to zrobić, gdy je ukrywamy. Wyobrażacie sobie Marylin Monroe bez pieprzyka?!

Zacznij wyglądać młodziej!

Skóra zacznie wydawać się bardziej wypoczęta, a wszystkie wiemy, że nie ma nic gorszego od zmęczonego wyglądu. Makijaż z reguły dodaje lat więc nie zdziw się, jeśli inni zaczną uważać, że nagle odmłodniałaś, gdy postanowić pokazać swe naturalne piękno.

Może Cię zainteresować

zamknij