×

Prognoza pogody na 18-21 marca. Robi się coraz cieplej!

Prognoza pogody: od 8 do 20 marca na termometrach zobaczymy nawet 18 stopni Celsjusza! Ale już pod koniec tego tygodnia, czekają na nas spore zmiany. Czego możemy się spodziewać?

Prognoza pogody 18-20 marca

Czekają nas bardzo ciepłe dni w całej Polsce. Od środy do piątku (18-20 marca) najcieplej będzie w Krakowie i Wrocławiu, tam po 18 stopni Celsjusza. Najchłodniej natomiast w Zakopanem. Tam termometry wskażą 13 stopni.

Na obszarze niemal całej Polski zachmurzenie małe. Wiatr południowo-zachodni, na ogół będzie słaby, jedynie nad morzem powieje mocniej: prędkość wiatru osiągnie do 55 km/h.

Wieczorem nad północną Polską mogą pojawić się słabe opady deszczu.

Nadchodzą zmiany

Wiosenna pogoda podtrzymuje nas na duchu w tym trudnym okresie. Choć wielu z nas ubolewa, że nie może w pełni korzystać z jej dobrodziejstw ze względu na epidemię koronawirusa.

Do piątku 20 marca możemy spodziewać się, że termometry w całej Polsce pokażą po kilkanaście stopni Celsjusza. Jednak wszystko wskazuje na to, że już pod koniec tygodnia wiele zacznie się zmieniać.

W piątek 20.03 wysokie temperatury ograniczą się już tylko do województw południowych i południowo wschodnich. Tam termometry wskażą 10-12, lokalnie 13-14 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju pojawi się spore ochłodzenie.

Chociaż ten dzień jest jednocześnie pierwszym dniem kalendarzowej wiosny (w tym roku astronomiczna wiosna ma się zacząć dokładnie 20 marca około godziny 4:50), od soboty 21.03 w całym kraju będzie już znacznie chłodniej. W niedzielę ma być zaledwie 6 stopni, a w nocy – nawet do – 6 stopni!

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować