×

Nietypowy problem z biustem. Nawet lekarz nigdy o czymś takim nie słyszał!

Nietypowy problem z biustem. 25-latka od kilku lat zmaga się z chorobą, o której większość lekarzy nie ma bladego pojęcia. Urosła jej bowiem tylko jedna pierś. Po tym, jak kilku doktorów zbagatelizowało jej dolegliwość, młoda kobieta postanowiła poszukać pomocy na własną rękę.

Nietypowy problem z biustem. Dlaczego jedna pierś jest większa od drugiej?

Podczas gdy niektóre kobiety poddają się operacjom, by mieć piersi większe od mózgu, inne marzą tylko o tym, by posiadać obie w podobnym rozmiarze. Tak też było w przypadku pewnej Brytyjki.

Rebecca Butcher już jako 14-latka zauważyła, że jej piersi są różnych wielkości. Jednak lekarze to zbagatelizowali. Nie postawili żadnej diagnozy, tylko przekonywali dziewczynkę, że „to normalne w okresie dojrzewania”.

Mówili mi, że jeszcze nie skończyłam dojrzewania, a druga pierś w końcu zacznie rosnąć. Podkreślali też, że to normalne u kobiet, iż jedna z piersi jest większa od drugiej i wszystko wróci do normy w ciągu kilku lat

– żali się swoim obserwatorom brytyjska tiktokerka.

Niestety mimo upływu lat, sytuacja się nie poprawiła. Jedna z piersi dziewczyny cały czas była wyraźnie większa od drugiej. W związku z tym, Rebecca w wieku 17 lat ponownie wybrała się do specjalisty. I ponownie nie dowiedziała się nic nowego o swojej uciążliwej dolegliwości.

Nietypowy problem z biustem
TikTok

Sama zdiagnozowała swoją chorobę. Lekarze nie mieli pojęcia, co jej dolega

Zaczęło mi to bardzo przeszkadzać. Wypychałam stanik skarpetkami i nosiłam golf, ponieważ nie chciałam, żeby ktokolwiek to zauważył

– opisuje swoją historię Butcher.

Młoda kobieta postanowiła więc sama dowiedzieć się, dlaczego ma takie problemy z biustem. Jak się okazało, 25-latka prawdopodobnie cierpi na syndrom Polanda. To rzadki zespół wad wrodzonych, na który składa się najczęściej jednostronny niedorozwój mięśni klatki piersiowej i brodawki sutkowej. I właśnie ta choroba mogła przyczynić się do asymetrii piersi Brytyjki.

Rebecca Butcher zdecydowała się skonsultować swoje podejrzenia z lekarzem. Jednak ten nie miał żadnego pojęcia o tej rzadkiej chorobie.

Skończyło się na tym, że byłam u czterech lub pięciu lekarzu pierwszego kontaktu, trzech pielęgniarek, dwóch specjalistów od chorób piersi i chirurga. Odwiedziłam trzy różne szpitale. W wieku 20 albo 21 lat wysłano mnie na USG. Nikt jednak nie chciał postawić oficjalnej diagnozy. (…) Jeden z lekarzy powiedział mi nawet w pewnym momencie, że mogę sama wymyślić nazwę dla tej choroby, ponieważ nigdy o czymś takim nie słyszał

– mówi kobieta.

25-latka nie ma 100-procentowej pewności, co jej dolega, bo ostatecznie żaden lekarz nie zdiagnozował jej choroby. Jednak w końcu Rebecca zaakceptowała swój wygląd.

@beccabutcherx Replying to @bayshay420 I hope this helps #polandsyndrome #polandsyndromeawareness #polandsyndromeawarenessday #rarecondition #rareconditions #deformity #deformitycheck ♬ original sound – Beccabutcherx

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij