×

Czegoś takiego nikt się najprawdopodobniej nie spodziewał! Kilka dni temu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świecie pojawiły się sześcioraczki. Dumni rodzice już zdążyli wybrać imiona, a informacja o tym rozprzestrzeniła się w trybie natychmiastowym w całym kraju.

Malwina, Kaja, Zosia, Nela, Filip i Tymon już są ze swoimi rodzicami, którzy niestety mogą mieć problem z finansowym wsparciem, jakim jest 500+

Przypomnijmy, że wnioski składać powinno się już po 1 lipca. Dokument będzie krótszy od dotychczasowego aż o 5 stron i właśnie to może problematycznie wpływać na rodziny, w których na świecie pojawiły się np. sześcioraczki. Dlaczego?

problem z 500+ dla sześcioraczków

W nowych wnioskach jest mnie rubryk do wypełniania, ponieważ nie jest sprawdzany dochód rodziny

Rodzice podają swoje dane i oczywiście dane dzieci… No właśnie i przy tym ostatnim punkcie pojawi się pewien problem. W przypadku rodzin wielodzietnych nie jest to do końca brane pod uwagę, ponieważ formularz zawiera cztery miejsca na to, aby wypisać imiona dzieci.

Jeśli w takim razie dzieci jest więcej, rodzice będą musieli wypełnić dodatkowo załącznik i to w nim wymienić imiona pozostałych dzieci. Właśnie tak będą musieli zrobić rodzice urodzonych kilka dni temu sześcioraczków.

Pamiętajcie, że wniosek można złożyć przez internet, a także bezpośrednio w urzędzie gminy

Polecane

Może Cię zainteresować