×

Pożar zakładu produkującego paliwa na Dolnym Śląsku. Strażacy walczą z ogniem!

Pożar zakładu produkującego paliwa w miejscowości Osła (powiat bolesławiecki) na Dolnym Śląsku. Ogień pojawił się w piątek wieczorem. Niemal 40 jednostek straży pożarnej nadal walczy z żywiołem. Nagranie z miejsca zdarzenia jest poruszające.

Pożar zakładu produkującego paliwa w miejscowości Osła na Dolnym Śląsku

Wczoraj, tj. 5 sierpnia br. w godzinach wieczornych wybuchł potężny pożar w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła w powiecie bolesławieckim na Dolnym Śląsku.

Zakład, gdzie wytwarzane są paliwa alternatywne, zajmuje powierzchnię o wymiarach ok. 150 na 150 metrów i jest otoczony murem. Ogień objął 75 proc. powierzchni przedsiębiorstwa, na terenie którego zgromadzonych było 10 tys. ton plastików i 1200 ton gotowych paliw.

Spodziewamy się, że akcja gaśnicza potrwa jeszcze co najmniej od kilku do kilkunastu godzin, bo trzeba zgromadzić bardzo dużo sił, wody w jednym miejscu. Na pewno bardzo ciężka noc przed strażakami

– mówił wczoraj rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski na antenie TVN24.

Akcja gaśnicza trwa. Strażacy wciąż walczą z ogniem!

Strażacy walczą z pożarem od piątku od godziny 18. Aktualnie w akcji gaśniczej bierze udział ok. 40 jednostek straży pożarnej.

Jak powiedział w sobotę PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu:

Ogień nie rozprzestrzenia się. Nadal trwa akcja gaśnicza.

Z kolei bryg. Piotr Pilarczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu powiedział dzisiaj rano na antenie Polsat News, że strażacy wciąż nie mogą dostać się do środka:

Nie jesteśmy w stanie wprowadzić ratowników do środka zakładu, jest on otoczony pięciometrowym murem. Z drabin pożarniczych podajemy trąby gaśnicze, ciągle nie mamy możliwości dostania się do środka, bo jest tam duża ilość materiału, który płonie. Produkty spalania są dla ludzi niebezpieczne.

W pobliżu płonącego zakładu nie ma zabudowań mieszkalnych. Jednak konieczne było ewakuowanie osób z pobliskich firm i ze stacji paliw. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Przyczyna pojawienia się ognia będzie ustalana po zakończeniu akcji gaśniczej.

Źródła: www.fakt.pl, https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Osla.-Ogromny-pozar-w-zakladzie-produkcji-paliw.-Trwa-akcja-gasnicza?rzs=OTymSięMówi&rzp=timeline&_gl=1*x58gsl*_ga*NDUzMDUyMzAwLjE2NTg4MTU3NDc.*_ga_MPM3D93P3J*MTY1OTc2ODAxMC4xNS4wLjE2NTk3NjgwMTAuNjA., wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij