×

Ubranka na ciele 5-latki zajęły się ogniem. Dziewczynka nie wypuszczała z rąk czegoś bardzo cennego

15 marca 2005 roku w małej wsi Vorontsovka w regionie Charkowa na Ukrainie doszło do strasznej tragedii. W jednym z domów pojawił się ogień, który doszczętnie zniszczył wszystko.

Pożar dotknął rodzinę z dwójką małych dzieci, 5-letnią Nastją i 2-letnią Ljudą.

Starsza córka od najmłodszych lat pomagała rodzicom w gospodarstwie domowym. Dbała również o swoją młodszą siostrę, podczas nieobecności rodziców. Jak wszyscy w ich miejscowości, rodzina mieszkała w drewnianym domu, w którym znajdował się ogromny piec, ogrzewający dom podczas mroźnych dni.

Tej nocy, kiedy rodzice udali się do pracy, dziewczynki zostały same. Nastja postanowiła dołożyć do pieca, ponieważ było zimno.

Niestety wystarczył moment, kiedy iskra dostała się na meble, zasłony i dywan, po czym ogień zajął cały dom.

Płomień dotknął również Nastję, której zapaliły się ubranka na ciele. Zachowując jednak zimną krew i przytomność umysłu, zaczęła gasić go swoimi rękoma.

W krótkim czasie ogień stał się coraz większy i nie było czym oddychać. Dziewczynka wbiegła do pokoju, gdzie spała młodsza siostra, owinęła ją kocem i wybiegła z domu trzymając ją na rękach.

Sąsiadka widząc płomienie wybiegła przed dom, widząc biegnącą w jej stronę dziewczynkę. Natychmiast wezwano straż i pogotowie.

W szpitalu okazało się, że Nastja ma poparzone 80% ciała – jedynie twarz została ocalona. Nie dawano jej dużych szans na przeżycie.

O całej sytuacji szybko zrobiło się głośno i dziewczynka została małą bohaterką, która ocaliła życie młodszej siostrze.

Dowiedział się również o całym incydencie jeden z biznesmenów Wiktor Vikarchuka. Pomógł rodzinie w zorganizowaniu leczenia w Kijowie, a później w Bostonie.

Przez wiele miesięcy lekarze starali się robić wszystko, aby pomóc dziewczynce wrócić do normalnego życia. Cierpienie przez jakie przeszła było ogromne. W sumie przeprowadzone zostały 24 operacje, które poskutkowały powrotem do zdrowia.

Dziś Nastja chce zostać lekarzem i pomagać ludziom, tak jak wcześniej inni pomogli jej. Uważa, że swoim doświadczeniem może przekazać ogromną wiedzę i przestrzec innych przed skutkami, jakie niesie za sobą ogień.

Może Cię zainteresować

zamknij