×

Pożar w szpitalu na oddziale położniczym. Zginęło ośmioro noworodków

Pożar w Algierii. Ośmioro noworodków zginęło w jednym ze szpitali na oddziale położniczym w szpitalu Al-Um Bashir bin Nasser w miejscowości El Oued Souf. Ogień wybuchł w środku nocy, gdy nikt się tego nie spodziewał. Do tragedii doszło z powodu usterki urządzenia przeciw komarom.

Pożar w Algierii. Nie żyją noworodki

Na miejscu od razu pojawiły się służby ratunkowe. Ocalono 11 niemowląt, 107 kobiet i 28 pracowników szpitala. Niestety ośmioro dzieci zginęło na miejscu. Strażacy nigdy nie zapomną widoku zwęglonych malutkich ciał…

pożar w Algierii

Dramat rodziców

Policja także była przerażona tym, co zobaczyła. Widok łamał serce. Niestety służby mają świadomość tego, że będzie ogromny problem z identyfikacją ciał. Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środku nocy, gdy cały oddział już spał. Jedynie osoby, które miały dyżur, czuwały. Mimo tego, że większość spała, ponad 70 osobom udało się uciec z płonącego szpitala. Wśród nich było 11 dzieci, 33 matki oraz 28 pracowników.

Pożar ciężki do ugaszenia

Strażacy mieli problem z tym, aby szybko zareagować, ponieważ w tak dużym obiekcie, jakim jest szpital, ciężko jednoznaczne i przede wszystkim szybko stwierdzić, czy wszyscy, którzy mogli, uciekli z budynku. Zanim strażacy upewnili się, że ludzie wyszli ze szpitala, zaczęli działać.

Wadliwe urządzenie przeciw komarom – to od niego miało wszystko się zacząć. Później iskry przedostały się na sprzęt medyczny, a następnie w bardzo krótkim czasie na resztę budynku. Premier Algierii Nureddin Bedui zarządził śledztwo w sprawie pożaru szpitala Al-Um Bashir bin Nasser. Niestety to już drugi pożar szpitala położniczego w ostatnich kilkunastu miesiącach. Policja bada, czy może to mieć jakiś związek.

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Polecane

Może Cię zainteresować