×

Ogromny pożar hali w Warszawie. 20 zastępów straży pożarnej walczy z ogniem

Ogromny pożar na warszawskim Annopolu. W płomieniach stanęła hala magazynowa z artykułami spożywczymi, która częściowo już się zawaliła. Z żywiołem na chwilę obecną walczy już 20 zastępów straży pożarnej. Na miejscu pojawiło się także laboratorium chemiczne i kilka karetek pogotowia. Z budynku ewakuowano około 100 osób. 

Pożar wybuchł w części biurowej na piętrze hali około godziny 8.30 rano

Walczymy z pożarem od ponad godziny. Doszło do niego w hali przemysłowej przy ulicy Annopol 3. W tej chwili strażacy znajdują się w części biurowej budynku. Staramy się opanować sytuację. Z budynku ewakuowaliśmy ok. 100 osób. Na razie nikt nie jest poszkodowany. Nie mamy żadnych informacji, by ktoś jeszcze znajdował się w środku. Ale pewności nie mamy – mówi Fakt24 st. asp. Łukasz Płaskociński, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie

Urszula Walerzak / BRAK

Na chwilę obecną szacuje się, że hala magazynowa jest w 70 procentach objęta pożarem.

Mówi się, że akcja ratunkowa może potrwać jeszcze kilka godzin. Przed strażakami stoi bowiem piekielnie trudne zadanie. Oprócz tego, że muszą gasić halę, robią wszystko, aby żywioł nie przedostał się do sąsiadujących budynków.

Urszula Walerzak / BRAK

Okoliczności, w jakich doszło do wybuchu pożaru

Na chwilę obecną ciężko powiedzieć, co tak naprawdę było przyczyną wybuchu pożaru. Dopiero, kiedy ogień zostanie ugaszony, policja będzie próbowała wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Głos w tej sprawie zabiorą także biegli z zakresu pożarnictwa.

Może Cię zainteresować

zamknij