×

Odwołano zajęcia w kolejnej szkole! Doszło do zakażenia koronawirusem

Powrót do szkoły odwołany w jednej ze szkół podstawowych w Biskupcu. Powodem jest wykrycie koronawirusa u członka rodziny pracownika tej placówki.

Powrót do szkoły odwołany w Biskupcu

Już dzisiaj rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 4,6 mln uczniów w dniu jutrzejszym rozpocznie nauczanie w formie tradycyjnej. Są jednak wyjątki.

Na 8 września został przesunięty termin rozpoczęcia roku szkolnego w jednej ze szkół podstawowych w Biskupcu. O takiej decyzji poinformował na portalu społecznościowym burmistrz Kamil Kozłowski:

W związku z wykryciem w naszej gminie pierwszego przypadku koronawirusa u członka rodziny pracownika szkoły podstawowej nr 3 zdecydowałem o przesunięciu terminu rozpoczęcia roku szkolnego w tej szkole na dzień 8 września 2020 r, z jednoczesnym zastrzeżeniem, że w związku z dynamiką sytuacji termin ten może ulec zmianie.

Burmistrz zaznaczył, że wznowienie funkcjonowania tej placówki będzie możliwe dopiero po przebadaniu wszystkich jej pracowników:

Podjęte przeze mnie działania mają na celu przede wszystkim troskę o zdrowie dzieci, ich rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty oraz naszych mieszkańców.

Ile szkół nie rozpocznie zajęć 1 września?

W poniedziałek (31 sierpnia) odbyła się konferencja prasowa ministra edukacji. Dariusza Piontkowskego zapytano o to, ile szkół w związku z sytuacją epidemiczną nie rozpocznie zajęć w sposób stacjonarny. Jak powiedział szef MEN:

Na południu kraju mamy pojedyncze zgłoszenia, że z powodu zachorowania pracownika bądź ucznia nie dojdzie do rozpoczęcia zajęć. W jednej ze szkół mamy taki przypadek, że odbyło się spotkanie towarzyskie nauczycieli. Jedna z nauczycielek okazało się, była zakażona. Zakażenie rozeszło się praktycznie w całej radzie pedagogicznej i nie było możliwości rozpoczęcia stacjonarnych zajęć. Ale to są pojedyncze przypadki na dwadzieścia kilka tysięcy szkół.

Zgodnie z przepisami w regionach o zwiększonym zagrożeniu epidemicznym, będzie możliwe przejście na kształcenie na odległość bądź na system mieszany.

Dyrektor szkoły będzie mógł zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony za zgodą organu prowadzącego wyłącznie po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego miejscowo państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.rynekzdrowia.pl, www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować