×

10 powodów, dla których facet nigdy nie zostawi swojej żony dla kochanki

Pielęgnowanie i utrzymanie związku nie jest proste. Nie ułatwiają tego również codzienne problemy, gorsze nastroje partnerów, czy w końcu nowe znajomości, które z czasem mogą przerodzić się w coś poważniejszego, a w konsekwencji mogą doprowadzić do zdrady. Nasuwa się jednak pytanie, czy musi ona oznaczać definitywny koniec? Pytanie, czy jeśli mężczyzna zdradza, oznacza to, że nie chce być już dłużej ze swoją żoną? Okazuje się, że niekoniecznie…

Istnieje jednak kilka powodów, dla których facet nigdy nie pozostawi żony dla kochanki

„On obiecuje, że zostawi dla niej żonę, a ona mu wierzy” – jak często słyszy się o tego typu historiach? Każda kochanka powinna mieć świadomość powodów, dla których mężczyzna nie opuści swojej żony, nawet gdy wielokrotnie utwierdza ją w przekonaniu, że w końcu to zrobi.

Jeśli natomiast odciąga to w czasie, możemy być niemal pewni, że nigdy to nie nastąpi. Każda żona z kolei powinna wiedzieć, jak myśli jej niewierny facet. Wyjątki oczywiście się zdarzają, ale dzieje się to bardzo rzadko.

Oto 10 powodów, dla których mężczyzna nigdy nie pozostawi żony dla kochanki:

#1 Woli mieć stabilne fundamenty, niż pakować się w nieznane

Nawet jeśli mężczyzna odczuwa znudzenie swoim związkiem małżeńskim, pamiętajmy, że sam się zdecydował na spędzenie reszty swojego życia z tą jedną osobą. Zapewne wiedział więc, czego spodziewać się po żonie w przeciwieństwie do wspólnego życia z kochanką, która może nie spełniać jego oczekiwań w „warunkach rzeczywistych”. To dla niego krok w nieznane, którego raczej nie chce się podejmować.

#2 Woli kochankę od żony, ale jej nie szanuje

Facet nie szanuje swojej kochanki i nie ulega to najmniejszej wątpliwości. To kolejny z powodów, dla którego mężczyzna praktycznie nie opuszcza swojej żony. Pytanie tylko, czy ona nie zechce opuścić jego, gdy dowie się, co robi za jej plecami? Żony mogą być natomiast pewne, że mężczyźni, którzy je zdradzają, często już podjęli decyzję, że nie zmienią stanu cywilnego.

#3 Utrata dzieci

Z reguły znudzeni mężowie to Ci, którzy mają już dzieci. Dzieci, na których mimo sytuacji z żoną bardzo im zależy. Rozwód z kolei oznaczałby mniejszą częstotliwość widywania się z nimi i narażenie ich na cierpienie – szczególnie, gdy dowiedzą się, że tata zdradza mamę.

#4 Kwestie finansowe

Rozstanie małżonków to brutalny cios nie tylko dla ich portfela, ale również wspólnego majątku. Majątku, którego oboje się dorobili. Takie sytuacje niekiedy doprowadzają do tego, że jedna z osób traci połowę lub nawet więcej tego, co było dotychczas ich wspólną własnością. Do tego dochodzą alimenty, orzekanie o winie… Jest tego naprawdę sporo!

#5 Kwestie prawne

Kwestie prawne to kolejna rzecz, która może zatrzymać mężczyznę przy żonie. Nie jest tak łatwo bowiem rozstać się z kimś, z kim jest się związanym prawomocnym związkiem. Dodatkowo ludzie nie cierpią biurokracji i sankcji prawnych, co sprawia, że niektórzy zastanowią się kilka razy, zanim postanowią odejść.

#6 Kochanka to tylko „fantazja” lub „wybryk”

Kochanka nie spędza tyle czasu z mężczyzną, co jego żona. Nie widzi go, kiedy choruje, ma gorszy dzień lub alergię. Mężczyzna z kolei nie widzi kochanki z nieogolonymi nogami, zasmarkanym nosem i w sytuacjach, kiedy okres wymyka się jej spod kontroli. Czas spędzany razem jest zazwyczaj w tym przypadku zaledwie krótką chwilą, na którą wcześniej wszystko z reguły zostało starannie zaplanowane.

#7 Zależność

Małżeństwo to nie tylko zainwestowane pieniądze, ale przede wszystkim czas i młodość, której już nigdy nie odzyskamy. Do tego dochodzą setki wspaniałych wspomnień – wspólne wakacje, wspólne rozwiązywanie problemów, rytuały i sytuacje, które wielokrotnie zbliżały do siebie parę. Jeśli mężczyzna będzie czuł się mocno związany ze swoją małżonką na każdej z tych płaszczyzn, z pewnością nie odejdzie.

#8 Utrata jakości życia i przywilejów

Istnieje wiele korzyści z pozostania w małżeństwie. Miło mieć żonę dbającą o dzieci. Miło jest wrócić do czystego domu. Miło jest mieć regularność i stabilność w życiu, które nieraz potrafi zaskoczyć. Pytanie tylko, które z tych żyć jest bardziej stabilne? Z pewnością to z żoną u boku. Rozstanie oznaczałoby utratę pięknych i subtelnych przywilejów małżeństwa, a większość mężczyzn tego nie chce.

#9 „Ma ciastko i je ciastko”

Mężczyźni zawsze starają się mieć to, czego chcą i to we wszystkich aspektach życia – także tych uczuciowych. Mąż tak naprawdę ma wszystko, co najważniejsze – kochającą żonę. Dlaczego miałby chcieć to zmienić?

#10 Strach o wizerunek

Zdradzający mężczyźni doskonale zdają sobie sprawę, jak będą postrzegani przez otaczające ich każdego dnia środowisko. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że większość facetów boi się tego starcia z prostego powodu – są tchórzami. Gdyby mieli przysłowiowe jaja, otwarcie powiedzieliby swoim żonom, że nic już do nich nie czują i odchodzą. Niektórzy boją się jednak długoterminowych konsekwencji.

Fotografie: Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować