×

Poseł PO w szpitalu! Trafił tam z powodu utraty przytomności podczas lotu samolotem

Poseł PO w szpitalu! W samolocie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zasłabł jeden z pasażerów. Okazało się, że był nim znany polityk. Konieczna była interwencja służb medycznych.

Do zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 10. Polityk trafił do lotniskowego ambulatorium, a następnie do jednego z warszawskich szpitali.

Poseł PO w szpitalu

O zdarzeniu jako pierwsi poinformowali dziennikarze TVP Info. W samolocie lecącym z Warszawy do Szczecina przytomność stracił jeden z pasażerów. Jak się okazało, chodziło o posła PO – Sławomira Nitrasa.

Szef Platformy Obywatelskiej w Szczecinie, Olgierd Geblewicz w wypowiedzi dla portalu gs.24.pl wyznał:

W czwartek rano rozmawiałem z nim. Było wszystko w porządku.

Co wpłynęło więc na późniejsze zemdlenie posła? Wiadomo jedynie, że konieczna była interwencja służb ambulatoryjnych.

Stan zdrowia posła

Sławomir Nitras przechodzi obecnie badania w jednym z warszawskich szpitali. Według Geblewicza, stan posła jest stabilny, a „informacje dotyczące jego zdrowia są uspakajające”.

Dziś sam Nitras uspokoił swoich sympatyków, publikując w sieci informację, że jest pod świetną opieką w szpitalu:

Kim jest Sławomir Nitras?

Sławomir Nitras ma 46 lat. Z wykształcenia jest politologiem. W latach 2014-2015 był głównym doradcą premier Ewy Kopacz.

Polityk jest znany głównie jako poseł na Sejm V, VI i VIII kadencji, a także europoseł VII kadencji, który kandydował również na prezydenta Szczecina w wyborach samorządowych w 2018 r.

W 2019 roku uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując 78 513 głosów.

Nitras jest uważany za „młodego wilka” partii, który prężnie działa w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na Facebooku  polityk poczyna sobie dość odważnie i udostępnia screeny z twarzą i danymi osób, które go obrażają w komentarzach lub prywatnych wiadomościach.

Co ciekawe, Nitras stał się bohaterem dość niechlubnych statystyk – w poprzedniej kadencji zyskał miano najczęściej karanego posła przez byłego marszałka Marka Kuchcińskiego. Dziś chce zadośćuczynienia. Jego roszczenia wobec Kancelarii Sejmu stały się szeroko komentowane w mediach.

Pozwał Sejm RP

Obecnie w warszawskim sądzie trwa proces, który ruszył w 2019 roku.

Poseł Sławomir Nitras pozwał Sejm o zwrot ponad 32,5 tys. zł wraz z odsetkami, twierdząc, że bezpodstawnie obniżono jego uposażenie poselskie i domagając się odszkodowania, w wysokości 10 tys. zł.

Póki co co nie ma oficjalnych informacji na temat tego, co było przyczyną utraty przytomności przez posła

Fotografie: Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować