×

Poród na lotnisku. Dziewczynka otrzymała niezwykłe imię

Toaleta zamiast sali porodowej, pracownicy terminala zamiast personelu medycznego. Poród na lotnisku to z pewnością niecodzienne wydarzenie, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. A dziewczynka otrzymała wyjątkowe imię…

Poród na lotnisku

Przyszłe mamy często biją się z myślami, starając się znaleźć najwłaściwsze miejsce na poród. Chcą, żeby dziecko przyszło na świat w jak najlepszych warunkach. Szukają szpitala / kliniki, które zapewniają maleństwu i mamie opiekę na najwyższym poziomie. Jednocześnie chcą, by było to miejsce, które znajduje się jak najbliżej domu. Ale zdarza się i tak, że los drwi sobie z naszych planów i decyzje podejmuje za nas.

Tak było w przypadku mamy, która leciała do Hondurasu (kraj w Ameryce Środkowej – red.). Kobieta miała międzylądowanie na lotnisku w Miami. Ta lokalizacja najwyraźniej tak się spodobała maleństwu, że postanowiło przyjść na świat właśnie tam, nie zważając na plany mamy.

W efekcie kobieta urodziła dziecko w miejscu, które z pewnością nie mieściło się w jej wyobrażeniach o sali porodowej. Dziecko przyszło na świat w… lotniskowej toalecie. A zamiast medyków – położnej czy lekarza, w odebraniu porodu pomagali pracownicy terminala.

Poród na lotnisku
Twitter

„Witaj na świecie”

Maleńka podróżniczka przyszła na świat w niedzielę 20 czerwca o godz. 10.30 w jednej z toalet na lotnisku Miami International Airport. Mimo trudnych warunków, dziewczynka urodziła się cała i zdrowa. Duża w tym zasługa pracowników lotniska, którzy otoczyli ciężarną troskliwą opieką. Zaskoczona mama postanowiła im się odwdzięczyć i nadała dziewczynce imię, które będzie upamiętniać to niezwykłe wydarzenie. Maleństwo otrzymało imię Mia.

Byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy pomóc mamie w bezpiecznym porodzie na lotnisku MIA i jesteśmy dumni, słysząc, że dziecku nadano imię Mia z powodu jej narodzin na naszym lotnisku.

– poinformowała Grega China, rzecznika lotniska w Miami.

Poród na lotnisku
Twitter

Radosną informacją podzieliła się w mediach społecznościowych także burmistrz Miami-Dade – Daniella Levine Cava. Burmistrz oficjalnie powitała maleństwo na świecie.

Poród na lotnisku
Twitter

Zarówno szczęśliwa mama jak i maluszek czują się dobrze.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij