×

Pora roku, w której się urodziłeś, ma w pewnym stopniu wpływ na Twój charakter i skłonności

Mówi się, że wiele rzeczy może determinować to, jaki mamy charakter i jakimi jesteśmy ludźmi, m.in. data naszego urodzenia. Dacie wiarę, że podobno pora roku także ma ogromne znaczenie? Zagadnienie to zbadali naukowcy z Uniwersytetu w Semmelweis z Węgier. Doszli do naprawdę ciekawych wniosków. Jesteście ciekawi jakich?

Wiosna

Osoby, które przyszły na świat wiosną, są bardzo pozytywnie nastawione do otaczającego je świata i mają niespożyte pokłady energii. Powsiadają tzw. temperament hipertymiczny, co oznacza, że działają na zwiększonych pokładach energii w porównaniu do innych ludzi. Bywają także impulsywne, ale i nie boją się nowości czy jakichkolwiek życiowych zmian. Jest jednak coś bardzo zaskakującego. Otóż osoby urodzone wiosną mają też większe szanse na…depresję. Nie jest więc tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać.

Lato

Podobno ludzie urodzeni w lecie mają bardzo szalone życie i wybuchowe charaktery. Odznaczają się także ogromnym poczuciem humoru. Często zdarzają im się także huśtawki nastrojów. Raz czują się wspaniale i cudownie, a za chwilę podle. Całe szczęście, że gorszy czas przeplata się z tym lepszym. Osoby, które urodziły się latem o wiele bardziej przepadają także za aktywnością fizyczną, ale i często mają odrobinę gorsze wyniki w szkole.

Jesień

Osoby urodzone jesienią również mają wybuchowe charaktery. Z tym, że je po prostu bardzo łatwo zdenerwować. Są bardzo drażliwe i kiedy ktoś im podpanie… No cóż, nikt nie chciałby być w takiej sytuacji. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ludzie, którzy przyszli na świat o tej porze roku, mają znaczne mniejsze szanse na depresję. Ba! Osoby urodzone w listopadzie to takie, które znajdują się w grupie najmniejszego ryzyka depresji klinicznej. Podobno także większość ludzi, którzy przyszli na świat jesienią, żyje odrobinę dłużej od pozostałych.

Zima

Osoby, które przyszły na świat zimą, są bardzo opanowane. Trudno je wyprowadzić z równowagi, bo zawsze trzymają emocje na wodzy. Wszystko, co je spotyka, potrafią przyjmować na chłodno. Dużo wskazuje także na to, że tacy ludzie mają największe szanse na sukces w showbiznesie – znaczna część znanych i lubianych urodziła się właśnie w miesiącach zimowych. Niestety, nie wszystko jest tak wspaniałe… Okazuje się, że to właśnie osoby urodzone zimą zdecydowanie częściej dotyka depresja.

To jak? U Was się zgadza?

Może Cię zainteresować

zamknij