×

Zignorowały szlaban i poprowadziły maluchy na tory kolejowe. Nagranie mrozi krew w żyłach

Wychowawczynie przeprowadziły grupę przedszkolaków przez zamknięty przejazd kolejowy. Musiały sobie zdawać sprawę, na jakie niebezpieczeństwo narażają dzieci powierzone ich opiece. Skąd więc ta bezmyślność?

Przedszkolanki poprowadziły dzieci na tory

Przejście grupki dzieci z przedszkola położonego na obrzeżach Pragi na peron dworcowy miało nie wiązać się z żadnym ryzykiem. W końcu na to przecież liczą rodzice, powierzający swoje pociechy opiece takich placówek i zatrudnionych w nim wychowawczyń. Niestety, tym razem dzieci o włos otarły się o śmierć.

Na szokującym filmie, udostępnionym przez stację CT24 widać, jak nieodpowiedzialne przedszkolanki prowadzą dzieci wprost na tory, którymi w każdej chwili może przejechać pociąg. Świadczy o tym opuszczony z obu stron szlaban.

Zamknięty przejazd kolejowego wszystkim ludziom na świecie kojarzy się jednoznacznie: z niebezpieczeństwem wpadnięcia pod pociąg. Niestety, wychowawczynie praskiego przedszkola miały chyba inne skojarzenia.

Przedszkolankom się spieszyło

Jak udało się ustalić, wychowawczynie spieszyły się na pociąg w kierunku Praga-Smichova. Do tego stopnia, że postanowiły narazić dzieci na śmiertelne niebezpieczeństwo i przeprowadzić je przez zamknięty przejazd kolejowy. A właściwie przegnać, bo na nagraniu z kamery monitoringu widać, jak poganiają maluchy, ubrane w kolorowe kurtki, z plecaczkami, najwyraźniej gotowe na wycieczkę. Pewnie nawet nie miały świadomości, że o mały włos mogło do niej w ogóle nie dojść…

Konsekwencje wobec kobiet

Wychowawczyniom grozi do dwóch lat więzienia lub odebranie prawa do wykonywania zawodu. Nagranie z kamery posłuży jako dowód w sądzie.

Jak się przy okazji okazało, monitoring został tam zamontowany zaledwie dwa dni wcześniej. Przedszkolanki mogły więc nie wiedzieć, że ich naganne zachowanie jest filmowane. Nie można też wykluczyć, że to nie pierwszy raz, gdy pozwalały sobie na taką nieodpowiedzialność. Ale za to pierwszy, na którym zostały przyłapane.

Źródła: wroclaw.naszemiasto.pl, www.facebook.com, www.o2.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij