×

Skandaliczne zachowanie Polaków w Chorwacji. Mieszkańcy wezwali policję

Polacy na zagranicznych wakacjach – jak można nas opisać? Chyba nie ma wspólnego mianownika dla każdego z nas, ale na pewno są tacy, którzy potrafią sprawić, żeby było o nich głośno i nie z powodu dobrego zachowania… Piszemy o tym przy okazji Polaków, którzy pojechali na urlop do Chorwacji i wykazali się nie tylko brakiem szacunku do miejsca, w którym przebywali, ale także zakłócali spokój. Na miejscu pojawiła się policja.

Polscy turyści urządzili głośną imprezę w Srimie. Wśród nich były także dzieci

Nie obyło się bez wulgarnych napisów, które spoczęły na murach miasta. Do tego wszystkiego rzucali agresywnie kamieniami w wodę, gdzie zacumowane były łódki. Przyjaźni turystom mieszkańcy są zszokowani takim zachowaniem.

Šibenski Portal

Jeden z mieszkańców w rozmowie z sibenskiportal.rtl.hr powiedział, że nigdy nie widział takiej agresji ze strony turystów

Nie znamy znaczenia napisów pozostawionych przez przyjezdnych. Jesteśmy jednak źli z powodu tej dewastacji. Coś takiego nie wydarzyło się tutaj nigdy wcześniej. To nie do pomyślenia, że dorośli podróżujący z dziećmi tak zachowują się w obcym kraju.

Wjechali na plażę samochodem na polskich rejestracjach około godz. 20. Zaparkowali zaraz przy morzu. Do późnej nocy krzyczeli, szaleli i rzucali kamieniami, które uderzały w łodzie. Widzieli to wszyscy mieszkający nad morzem, na pewno powiadomili policję

Šibenski Portal

Myśleli, że poza granicami kraju mogą czuć się bezkarni?

Na murach pojawiły się obraźliwe napisy. Niestety jest powód do wstydu, tym bardziej, że dorosłym towarzyszyły dzieci. Jaki przykład będą mieć od rodziców?

Šibenski Portal

Czy spotkaliście się kiedyś z podobnym przejawem wandalizmu na wakacjach?

Może Cię zainteresować

zamknij