×

Policjanci podchodzą do bezdomnego. Nie wlepiają mu mandatu, lecz wręczają ten worek

Każdy z nas ma inne zainteresowania, inną pracę i inne podejście do codziennych obowiązków, ale mimo to każdy powinien pamiętać, że niezależnie od dzielących nas różnic, zawsze należy być dobrym człowiekiem. To, co ostatnio wydarzyło się w Warszawie, bez wątpienia zaskoczyło i wzruszyło społeczeństwo.

Spotkanie z policją

Pan Michał czekał na przystanku Ratusz Arsenał na tramwaj. Blisko niego stał mężczyzna, który wyglądał na bezdomnego. Nagle do siwobrodego człowieka, palącego papierosa, podchodzi dwójka policjantów. Pan Michał myślał, że za chwilę będzie świadkiem, jak bezdomny otrzymuje mandat za palenie w miejscu publicznym. Sytuacja jednak potoczyła się zupełnie inaczej.

Piękny gest funkcjonariuszki

Policjanci zaczęli rozmawiać z bezdomnym, a sekundę później kobieta wręczyła mu worek z jedzeniem. W środku znajdowała się kanapka, banan i pomidor. Zdziwiony i wzruszony Pan Michał podszedł do bezdomnego i zapytał, dlaczego policjantka to zrobiła. Mężczyzna odpowiedział:

Regularnie otrzymuje od niej pomoc. Tak została nauczona.

Funkcjonariuszka codziennie przed swoim patrolem przygotowuje podobną siatkę, pakuje jedzenie i pomaga tym, którzy w życiu mają gorzej. Postawa kobiety, tak zaskoczyła Michała, że postanowił opisać sytuację na Facebooku. Jego post został udostępniony przez wiele osób, w tym przez Filipa Chajzera, który sam opisuje sytuację w ten sposób:

Scena robi niesamowite wrażenie. Polska Policja proszę doceńcie ten mały/WIELKI gest. Ta Pani robi lepszą robotę niż wszyscy rzecznicy świata. Zawsze trzeba być człowiekiem.

Czekam na tramwaj. Przystanek Ratusz Arsenał. Widzę że do opatulonego żulika z siwą brodą, który stoi obok mnie…

Opublikowany przez Michał Nobis na 3 grudnia 2017

Pamiętaj, nie wszystkich stać na dach nad głową i ciepły posiłek – jeśli widzisz kogoś w trudnej sytuacji, pomóż mu! Nie każdy bezdomny jest uzależniony od używek, a gdy nie chcesz wręczyć mu pieniędzy, podaruj mu coś do jedzenia.

Może Cię zainteresować

zamknij