×

Absurdalne przepisy! Pijany kierowca grasował po ulicach, a policja nic nie mogła zrobić

Pijany kierowca, na drodze w województwie lubelskim, mógł zostać zatrzymany. Policja jednak puściła go wolno. Ta decyzja miała tragiczny skutek. Co zrobił 49-latek? Kogo mogli ocalić policjanci?

Pixabay

Mogli go zatrzymać

Już rano policjanci z drogówki zauważyli samochód, którego sposób poruszania się wzbudzał podejrzenia. Postanowili je zatrzymać. Kierujący pojazdem chciał uniknąć kontroli. Wysiadł z auta i wbiegł na teren niedalekiej posesji.

Policjanci podążyli za 49-letnim mężczyzną i poddali go badaniu alkomatem. Ten wykazał 2,5 promila. Okazało się również, że samochód prowadzony przez pijanego nie miał aktualnego przeglądu technicznego.

To nie był pierwszy raz

Nie był to pierwszy przypadek, kiedy mężczyzna wsiadł za kierownicę po alkoholu. Był już wcześniej notowany. Policjanci mówią, że nie mają sobie nic do zarzucenia. Komentują całą sytuację:

Kierowca przekazał  kluczyki do samochodu członkowi swojej rodziny obiecując, że już na pewno nie wsiądzie za kierownicę auta. Wykonaliśmy wszystkie czynności, zebrany został materiał dowodowy, a zatrzymany otrzymał wezwanie na przesłuchanie. Miał się stawić na komendzie po wytrzeźwieniu

Policjanci zwolnili pijanego kierowcę
Pixabay

Kolejne wezwanie

Tego samego dnia, po godzinie 17:00 dyżurny komisariatu przyjął zgłoszenie o potrąceniu dwóch osób. Po zebraniu zeznań świadków, udało się ustalić, kto kierował pojazdem.

Okazało się, że był to mężczyzna, u którego policjanci gościli rano(!). Badanie wykazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu we krwi.

Na miejscu policjanci ustalili, że doszło do potrącenia dwóch pieszych przez auto osobowe, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Na szczęście obrażenia pieszych nie okazały się groźne, a całe zdarzenia zakwalifikowane zostało jako kolizja

Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czy można było uniknąć tej tragedii? Czy tak działa nasze prawo?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.tvn24.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij