×

Pijana matka pojechała odebrać dziecko z kolonii. To nie mogło się dobrze skończyć

Wsiadła dodo auta i pojechała po dziecko będąc pod wpływem alkoholu. Jak nieodpowiedzialną kobietą trzeba być, żeby zrobić coś takiego? 38-letnia mieszkanka województwa podlaskiego w czwartek późnym popołudniem wsiadła do samochodu osobowego marki Land Rover i wyruszyła z Augustowa w kierunku Malinówka nieopodal Ełku. Stamtąd miała odebrać dziecko z kolonii i wrócić do domu. Miała jednak do celu nie dojechała. Na jednym z łuków drogi na drodze krajowej nr 16 straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i dachowała w przydrożnym rowie.

Pojechała po dziecko będąc pod wpływem alkoholu

Materiały policyjne

Pojechała po dziecko będąc pod wpływem alkoholu

W trakcie czynności policjanci zauważyli, że kobieta jest kompletnie pijana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w jej organizmie – podała nadkomisarz Agata Jonik z policji w Ełku

38-latka w skutek wypadku nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Pijana wsiadła za kółko. Jechała odebrać dziecko z kolonii

Materiały policyjne

Konsekwencje

Mieszkanka województwa podlaskiego straciła prawo jazdy. Na tym jednak nie koniec. Grozi jej kara grzywny, kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów. Sprawa trafiła do sądu.

Służby apelują o zachowanie rozsądku, trzeźwości i ostrożności na drogach. Pamiętajmy, że trwa właśnie ostatni weekend wakacji, w związku z czym ruch na drogach może być wyjątkowo wzmożony.

Polecane

Może Cię zainteresować