×

Pogrzeb tragicznie zmarłej 16-letniej Pauliny. Jej grób tonął w białych kwiatach

Pod koniec października doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła nastolatka. Pogrzeb 16-letniej Pauliny miał niezwykły charakter. Trudno ukryć wzruszenie.

Śmiertelny wypadek samochodowy

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 25 października około godz. 22:00 w Makowisku (woj. podkarpackie). Przebieg wypadku opisała jarosławska policja:

Jak wstępnie ustalono, 18-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, kierujący mercedesem, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Oprócz kierowcy samochodem podróżowało troje pasażerów. W wypadku zginęła 16-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. Kierujący oraz dwóch pasażerów w wieku 17 lat, nie odnieśli większych obrażeń.

Pogrzeb 16-letniej Pauliny

Uroczystość pogrzebowa tragicznie zmarłej 16-letniej Pauliny odbyła się 30 października. Na ceremonii obecny był dziennikarz serwisu Super Express.

Jak czytamy jego relację, pogrzeb nastolatki miał niezwykły charakter. Biała trumna 16-latki stała otwarta, dzięki czemu każdy mógł się z nią pożegnać. Na uroczystości obecni byli zarówno bliscy, jak i znajomi Pauliny.

Przecież już wracała do domu. Miała tam za chwilę być. Dzieliły ją od tego minuty, a nie wieczność, jak jest teraz

– powiedziała jedna z żałobniczek cytowana przez SE. Natomiast ksiądz podczas kazania starał się pocieszyć zgromadzonych.

Uczestniczy pogrzebu otrzymali obrazek z ostatnim przesłaniem od Pauliny:

Pozostawcie w swej pamięci wszystko, co dobre przydarzyło się Wam ode mnie. Wspominajcie mnie tak, jak chcielibyście, żeby was wspominano. Proszę, módlcie się, by Światło Wiekuiste świeciło mi na wieki.

Po zakończonym nabożeństwie, trumna została złożona na cmentarzu w miejscowości Święte. Dziennikarz SE relacjonuje, że grób nastolatki tonął w białych kwiatach. Przy miejscu pochówku ustawiono także kolaż z czarno-białych zdjęć przedstawiających krótkie, ale szczęśliwe życie 16-letniej Pauliny.

Źródła: www.se.pl, podkarpacka.policja.gov.pl
Fotografie: Screen z wideo Super Express (miniatura wpisu), Materiały Policyjne, Google Maps

Polecane

Może Cię zainteresować