×

Wieloletnia pogodynka TVP zwolniona za serduszko WOŚP? Dyrekcja się tłumaczy

Wieloletnia pogodynka zwolniona za serduszko WOŚP? Dyrektorka TVP Poznań wystosowała specjalne oświadczenie w tej sprawie. Na tę wiadomość zareagował sam Jerzy Owsiak.

Pogodynka zwolniona za serduszko WOŚP?

Jak donosi Gazeta Wyborcza, w minioną niedzielę (31 stycznia) pogodynka TVP Poznań, Patrycja Kasperczak-Janas, wystąpiła na antenie z przyklejonym do sukienki serduszkiem WOŚP.

To miało rozwścieczyć dyrektorkę stacji i w konsekwencji doprowadzić do zwolnienia kobiety.

To jednak nie wszystko. Według GW, problemy mogą też czekać innych pracowników stacji. Ławniczak miała dopatrzeć się nieprawidłowości w relacji z finału WOŚP w programie „Teleskop”.  Uważała, że ma on „zbyt neutralny charakter”.

Po pierwszej emisji miała więc zażądać dodania do niej informacji o tym, że Jurek Owsiak wspiera Strajk Kobiet, promujący aborcję. Wydawczyni programu, Barbara Kożeniewska, nie zgodziła się jednak na taką modyfikację.

GW powołując się na swoich informatorów w poznańskiej TVP, twierdzi, że za nie wykonanie polecenia redaktorowi i wydawczyni ma zostać obniżone wynagrodzenie o 30 proc.

Co na to telewizja?

Do sprawy pogodynki w specjalnym oświadczeniu odniosła się sama dyrektorka oddziału telewizji. Jak czytamy:

W związku z nieprawidłowymi informacjami Gazety Wyborczej oświadczam, że Pani Patrycja Kasperczak-Janas jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A. w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021 r. z powodu upływu terminu, na który była zawarta.

Jurek Owsiak reaguje

Na wiadomość o rzekomym zwolnieniu pogodynki zareagował szef WOŚP. Na Facebooku napisał:

W życiu nie przypuszczałbym, żeby może dojść do takiej sytuacji związanej z logotypem najbardziej znanej akcji prowadzonej przez Fundację, która cieszy się największym zaufaniem Polaków.

Jego zdaniem, taki krok dyrekcji TVP Poznań jest tym bardziej niezrozumiały, ponieważ w przeszłości oddział ten bardzo wspierał działania WOŚP:

Kiedy Finały odbywały się w TVP, oddział poznański był jednym z najbardziej gorących oddziałów telewizji realizując z ogromnym przytupem Finały z tamtych lat. Ci sami ludzie nadal pracują i ci sami ludzie podjęli tę niezwykle restrykcyjną decyzję.

Jerzy Owsiak zwrócił się także wprost do pogodynki, Patrycji Kasperczak:

Pani Patrycjo, nie wiem jak naprawić tę krzywdę. Jeśli potrzebowałaby Pani pomocy prawnej, to bardzo proszę dać nam znać, służymy wsparciem czy chociażby poradą. W najśmielszych wyobrażeniach nie mógłbym pomyśleć, że współtwórcy tego wspaniałego, pospolitego ruszenia, jakim są Finały, czyli Telewizja Polska, mogła się tak zachować.

Źródła: natemat.pl, www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować