×

Do Polski zbliża się ciepły front. Termometry w Wielkanoc naprawdę nas zaskoczą

Pogoda na Wielkanoc 2020: czego możemy się spodziewać? Wygląda na to, że w Wielkim Tygodniu po raz pierwszy w tym roku odczujemy prawdziwy powiew wiosny. Temperatura może nas zaskoczyć!

Pogoda na Wielki Tydzień

Jak informuje portal fanipogody.pl, pogoda zacznie się zmieniać już od niedzieli 5 kwietnia. Do kraju napływać będzie bardzo ciepłe powietrze z południa i południowego-zachodu kontynentu.

Bedzie się robić coraz cieplej. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni nad morzem, na wschodzie kraju i w obszarach podgórskich, do około 12 stopni w centrum i 15 stopni Celsjusza lokalnie na zachodzie.

W poniedziałek temperatura będzie jeszcze wyższa! Na zachodzie kraju termometry pokażą około 20 stopni Celsjusza. Natomiast od wtorku podobna temperatura będzie odczuwalna na przeważającym obszarze kraju.

Taka tendencja będzie się utrzymywać przez cały Wielki Tydzień. Z każdym dniem powinno robić się coraz cieplej!

Według synoptyków, prawdziwy przełom w wielu miejscach Polski nastąpi w środę. Możemy wówczas spodziewać się wzrostu temperatury do poziomu 23-24 stopni.

Pogoda na Wielkanoc 2020

Przypomnijmy, że Wielkanoc 2020 wypada 12 kwietnia, czyli za niewiele ponad tydzień. Również lany poniedziałek jest dniem wolnym od pracy.

W tym roku święta z wielu względów będą wyjątkowe, a ze słonecznej aury nie będziemy mogli skorzystać tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Ale wiele wskazuje na to, że pogoda w Wielką Niedzielę będzie nas rozpieszczać.

Dużo słońca, na termometrach ponad 20 stopni, deficyt deszczu – tak będzie wyglądać nadchodzący tydzień. Ale jak wynika z informacji na portalu fanipogody.pl, taka aura potrwa do lanego poniedziałku. Ten dzień może przynieść ochłodzenie i opady deszczu.

Synoptycy przewidują, że w drugiej połowie miesiąca mogą pojawić się również burze.

 

Fotografie: Facebook, Pixabay, imgur.com

Polecane

Może Cię zainteresować